• انتشار: 19 دسامبر 2015
  • ساعت: 15:22
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5245
پرینت
غنی:

بروکراسی موجود قطعآ قابل قبول من نیست!

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری می گوید که درد اصلی ما اصلاحات ساختاری است و بروکراسی موجود به خصوص در نهادهای امنیتی قطعآ قابل قبول من نیست.

 

آقای غنی در مراسم افتتاح تعمیر جدید وزارت امور داخله گفت، داشتن زیربناهای فزیکی به تنهایی درد ما را دوا نمی کند، درد اصلی ما اصلاحات ساختاری است.

نورالحق علومی وزیر امور داخله، در همین حال آوردن اصلاحات ساختاری در وزارت امور داخله را یکی از اولویت های کاری خود برشمرد.

آقای علومی گفت: ” تعهد ما این است که این قرارگاه جدید را تبدیل به مرکز اصلی تنفیذ حاکمیت قانون در سراسر افغانستان، مبارزه با فساد، رعایت حقوق اساسی شهروندان و حفاظت از ارزش های این سرزمین سازیم”.

وی افزود: “برای تحقق این امر وزارت امور داخله در نظر دارد اهداف دراز مدت اصلاح ساختاری وزارت، بهبود امور و کارکردهای وزارت و مبارزه با انواع فسادادرای و مالی را با جدیت و قاطعیت تمام تعقیب نموده و با رعایت اصل شایسته سالاری و بی طرفی در ظرفیت سازی و مسلکی سازی پولیس اولویت های وظیفوی خویش را جامعه عمل بپوشانیم”.

رئیس جمهوری در قسمتی دیگر از سخنان خود افزود که حاکمیت قانون از مهترین خواست های مردم است که تنها وظیفه ی پولیس است. و امیدوارم پولیس از جنگ تحمیل شده بیرون و به وظیفه ای اصلی خود مصروف شود.

او در بعد صلح اظهار کرد؛ آرزوی صلح را داریم، ولی همزمان برای نبرد و دفاع از کشور نیز آماده باشیم. اطیمنان می دهم که در مذاکرات صلح فداکاری های نیروهای امنیتی، حقوق زنان و دستاوردهای فعلی حفظ شود.

آقای غنی اظهار کرد که دستاوردها و استقلال نیروهای امنیتی افغان هرگز در پروسه ی صلح معامله نخواهد شد.

آقای غنی بیان داشت: ” صلح خواسته ی تمام مردم افغانستان است؛ اما ما نیستم که جنگ را شروع کردیم یا دوام می دهیم؛ یک جنگ تحمیل شده سر ما وجود دارد و ما به تمام قوت از این خاک و ارزش های دین اسلام دفاع می کنیم و ما بر حق هستیم”.

او افزود: ” به همه اطمینان کامل داشته باشیم که چیزی را که قوای امنیتی و دفاعی ما به قیمت خون و سر خود کمایی کردند در میدان سیاست از دست ما نخواهد رفت”.

گفتنی است که کار ساخت تعمیر جدید وزارت امور داخله که در نزدیکی میدان هوایی کابل قرار دارد؛ در سال ۲۰۱۱ میلادی شروع و تاکنون ۹۵ درصد از کار ساخت آن تکمیل شده است و هزینه ی ساخت آن نزدیک به ۲۰۰ میلیون دالر بوده و ۶ برابر تعمیر کنونی وزارت می باشد و ظرفیت ۳۲۰۰ نفر را دارد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *