• انتشار: ۲۷ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۰۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25471
پرینت

برنامه آگاهی دهی از مضرات مواد مخدر به متعلمین کابل پایان یافت

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر طی یک برنامه فرهنگی بیش از ۶۶ هزار متعلم مکاتب شهر کابل را از مضرات مواد مخدر و مشروبات الکولی آگاه ساختند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای نوشته است که برنامه خزانی این مرکز پیرامون آگاهی دهی از مضرات مشروبات الکولی، مواد مخدر و تابلیت های روانگردان (K) که در مکاتب حوزه های تعلیمی شهر کابل راه اندازی شده بود، با موفقیت پایان یافت.

براساس خبرنامه مذکور، این برنامه از تاریخ ۲۰ سنبله سال ۱۳۹۶ الی ۲۳ عقرب همین سال توسط تیم مطبوعاتی مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با همکاری وزارت معارف با نمایش تابلوهای رنگ آمیزی شده آگاهی از مضرات مسکرات و مواد مخدر، تابلیت های روانگردان و پیامدهای شوم قاچاقبران برای یک روز در هر مکتب تدویر گردید.

دراین برنامه ۲۴ مکتب  ذکور و اناث در نواحی مختلف شهر کابل تحت پوشش قرار گرفتند.

در این برنامه آگاهی دهی (۶۶۱۹۶) تن از شاگردان ذکور و اناث به صورت گروهی شرکت کرده بودند که در مورد هر یک از تابلوهایی که به نمایش گذاشته شده بود از سوی کارمندان بخش مطبوعات مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر وضاحت داده شد.

هدف از راه اندازی این برنامه بالا بردن سطح آگاهی متعلمین دوره لیسه از قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، موجودیت و حدود صلاحیت مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، اضرار استفاده از مواد مخدر، مسکرات و آگاهی از چگونگی فعالیت شبکه های قاچاقبران مسکرات مواد مخدر تدویر شده بود.

خبرنامه مذکور می افزاید که دانش آموزان، راه اندازی این برنامه را در راستای آگاهی دهی از اضرار مسکرات، مواد مخدر وتابلیت های روانگردان برای بالا بردن سطح آگاهی جوانان و نوجوانان مفید دانسته و از آن با گرمی استقبال کردند.

خبرنامه یادشده می نویسد که شریفه یک تن از شاگردان لیسه عالی نسوان الفتح، نمایش کارتون آگاهی دهی از اضرار مسکرات و مواد مخدر را برای شاگردان مکاتب مفید و موثرخوانده و افزود که با برگزاری چنین برنامه های مفید و ارزنده می توان جوانان و سایر افراد جامعه را از اضرار مسکرات، مواد مخدر و تابلیت K یا روانگردان آگاه ساخت.

وی علاوه کرد که قبل از راه اندازی این نمایشگاه در خصوص مضرات مواد مخدر، مشروبات الکولی و یا تابلیت های روانگردان اطلاعات ناچیزی داشته است.

این درحالی است که برنامه آگاهی دهی از اضرار مشروبات الکولی و مواد مخدر و همچنین آگاهی دهی درمورد قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر از چهار سال بدینسو در مکاتب ذکور و اناث نواحی مختلف شهر کابل و برخی ولسوالی ها و تعدادی از دانشگاه های ملکی ونظامی راه اندازی شده است.

همچنین خبرنامه نهاد یاد شده علاوه می کند که قرار است برنامه مذکور در آینده نزدیک در شماری از دانشگاه های خصوصی شهر کابل نیز راه اندازی گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *