• انتشار: ۹ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۲۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6546
پرینت

برفباری های سنگین  بیشتر راه های مواصلاتی بامیان را مسدود کرد

مقام های محلی در بامیان می گویند که اکثر راه های مواصلاتی این ولایت در پی برفباری های سنگین شب گذشته مسدود شده اند.

محمدرضا رفعت رئیس اداره مبارزه با حوادث طبیعی بامیان گفت که در نتیجه برفباری های سنگین و توام با تندباد، کوتل های/تپه های داگاه، آقرباط، قوناق و پل بند شوی که ولسوالی های بامیان را با مرکز و نیز ولایات دیگر وصل می کنند، مسدود شده اند.

آقای رفعت افزود که برفباری و تندباد شدید در اکثر مناطق بامیان ادامه دارد و به همین دلیل امکان باز کردن این مسیر ها وجود ندارد.

بامیان از شب گذشته تا دقایقی قبل، شاهد برفباری سنگین و تندباد شدیدی بود.

در نخستین ساعات صبح امروز، کاربران شبکه های اجتماعی از بند ماندن ده ها موتر/خودروی مسافربری و سرنشینان آنها در قریه افشار غرغری ولسوالی پنجاب و کوتل قوناق( تنها راه مواصلاتی بامیان و دایکندی) خبر دادند.

با این وجود رضا رفعت دقایقی پیش در صفحه فیسبوکش نوشت که این مسافران نجات یافته اند و در هتل های اطراف کوتل قوناق جابجا شده اند.

به گفته او؛ هم اکنون بجز راه ولسوالی یکه ولنگ- مرکز بامیان، سایر راه های ترانسپورتی این ولایت مسدود است و تلاش ها برای بازگشایی این مسیرها جریان دارد.

ولایت کوهستانی و سردسیر بامیان در فصل زمستان شاهد برفباری های سنگین و برفکوچ های/بهمن های خطرناکی است.

این برفباری ها و برفکوچ ها در بیشتر موارد منجر به مسدود شدن راه های ترانسپورتی این ولایت برای چندین روز می شوند و حتی در برخی مواقع از مسافران این مسیر ها قربانی نیز می گیرند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *