• انتشار: 13 دسامبر 2015
  • ساعت: 10:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5095
پرینت
اشرف غنی:

“برخی همسایه ها همچنان تروریسم صادر می کنند”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور بار دیگر از عملکرد برخی کشورهای منطقه انتقاد کرد و گفت که آنها نمی خواهند منطقه دارای صلح و ثبات شود

محمد اشرف غنی که در نشست “سیاست های بی طرفانه، همکاری های بین المللی برای صلح، امنیت و پیشرفت” در عشق آباد پایتخت ترکمنستان صحبت می کرد گفت برخی کشورهای منطقه بجای همکاری، تروریسم صادر می کنند.

آقای غنی همچنین با قدردانی از سیاست های بی طرفانه ترکمنستان در منطقه افزود “ترکمنستان ثابت کرده است که همسایه ای خوب برای افغانستان است.”

وی گفت برخی همسایگان بجای افزایش همکاری هایشان، تروریسم به منطقه صادر می کنند اما ترکمنستان در این میان دست همکاری دراز کرده است.

محمد اشرف غنی خاطر نشان کرد “سیاست ترکمنستان مثالی خوب برای کشورهای منطقه است تا روابطشان را با همسایگان قوت بخشیده و بی طرفی خودشان را نیز در راستای همکاری و رشد اقتصادی کشورهای منطقه متمرکز کنند.”

رئیس جمهوری گفت سیاست های بی طرفانه ترکمنستان فرصت های فراوانی برای صلح و ثبات منطقه به ارمغان آورده است و همچنین سبب بسیاری از پیشرفت های خود این کشور نیز شده است.

آقای غنی افزود “امروز ترکمنستان در عوض درخواست کمک، به دیگران کمک می کند.”

در پایان آقای غنی اشاره کرد که افغانستان با ترکمنستان روابطی تاریخی دارد و افغانستان می خواهد تا این روابط را تقویت کند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *