• انتشار: 30 نوامبر 2015
  • ساعت: 15:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4774
پرینت

برخی از نمایندگان از اظهارت ظاهر قدیر انتقاد کردند

برخی از نمایندگان مجلس از اظهارت اخیر ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان مبنی بر حمایت دولت از تروریستان انتقاد کردند.

ظاهر قدیر، معاون مجلس نمایندگان چندی پیش که بعد از سه ماه مبارز علیه تروریستان به مجلس آمده، گفته بود که فرماندهان داعش در کابل حضور دارند و نهادهای امنیتی آن را حمایت می کنند.

آقای قدیر آن روز به صورت تلویحی به حنیف اتمر اشاره کرده بود ولی وزارت های داخله، دفاع و ریاست امنیت ملی در پی این ادعاها واکنش نشان دادند، رئیس جمهوری نیز هییتی را برای روشن شدن ماجرا تعیین کرد.

اما با گذشت نزدیک به ده روز، امروز دوشنبه، برخی از نمایندگان مجلس در قبال این گونه ادعا و اظهارات ایستادند و از معاون اول مجلس انتقاد کردند.

هیلی ارشاد، عضو مجلس می گوید، برخی از اعضای مجلس به طور “غیر مسئولانه” دولت را مورد اتهام قرار می دهند که باعث تخریب وجهه حکومت می شود.

خانم ارشاد افزود، اگر کسی مشکل شخصی با شخص دیگر دارد، به کشور توهین نکند و روحیه سربازان و نیروهای امنیتی را تضعیف نکند.

غلام فاروق مجروح، دگر عضو مجلس نیز ادعاهای معاون اول مجلس را “روحیه خرد کن” عنوان کرد.

آقای مجروح افزود، این گونه ادعاها و اتهام ها اول باید با رئیسان کمیسیون های مجلس در میان گذاشته می شد و اگر هم قرار بود در جلسه مجلس مطرح شود، باید سری مطرح می شد.

او این نوع ادعا و اتهام را باعث تضعیف روحیه ملت و قدرت دولت عنوان و بیان کرد که آقای قدیر و اتمر باید در یک جلسه خصوصی مشکلشان را حل می کردند.

اکبر استانکزی، عضو دیگر مجلس با انتقاد گفت که اگر کسی مشکل شخصی دارد، نباید ملت را قربانی کند؛ این ادعاها باید بررسی شود و مشخص شود که چه کسی حمایت گر تروریسم است.

گلالی نور صافی نیز با انتقاد از ظاهر قدیر گفت: ملت قدرت تحلیل این گفته ها را ندارد و این ادعاها باعث می شود که مردم به صفوف مخالفان بپیوندند.

این عضو مجلس نمایندگان افزود، باید جلوی این چنین افراد گرفته و اسناد نیز به صورت جدی بررسی شود.

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس اما می گوید که من برخلاف شماری از وکلا که نماینده دولت هستند و از دولت دفاع می کنند؛ نماینده مردم هستم و از مردم دفاع می کنم.

آقای قدیر افزود، من مدارک و شواهد زیادی علیه شخصی که نام برده ام دارم.

معاون اول مجلس نمایندگان چندی پیش نیز گفته بود که در صورتی با هییت همکاری می کنم که وظیفه حنیف اتمر به تعلیق درآید و ترکیب هییت نیز ترکیبی از قوای سه گانه باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *