• انتشار: ۴ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۱۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24521
پرینت

برخلاف مخالفت ترامپ، اولین گروه مهاجران از جزیره مانوس به امریکا رفت

اولین گروه پناهجویان یک اردوگاه استرالیایی در پاسیفیک را به مقصد امریکا ترک کردند. توافقنامه پذیرش این پناهجویان از استرالیا توسط دونالد ترامپ به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

سفارت امریکا در پاپاو گینه نو خبر داده که این گروه ۲۴ نفری پناهجویان روز سه شنبه کمپ مهاجران را در جزیره مانوس ترک کرده و به مقصد مانیلا در ایالات متحده امریکا پرواز کردند.

آنها از مانیلا به مکانی دیگر در امریکا منتقل خواهند شد که هنوز معلوم نیست. در روزهای پیش رو گروهی دیگر از پناهجویان که شمارشان به ۳۰ نفر می رسد به ایالات متحده امریکا خواهند رفت. این پناهجویان کسانی هستند که فعلا در کمپی در جزیره نائرو اقامت دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی امریکا که جایگزین اوباما شده است، اخیرا این توافقنامه را “معامله احمقانه” خوانده بود.

رسانه ها اخیرا گزارش داده اند که مهاجران افغان نیز در میان پناهجویانی که در جزیره های پاپاو گینه نو اقامت دارند، وجود دارند و برخی از آنان شامل برنامه اسکان مجدد در امریکا شده اند.

استرالیا به پناهجویان اجازه نمی دهد که وارد خاک این کشور شوند. کسانی که با استفاده از قایق وارد خاک این کشور شوند، به کمپ هایی پاپاو گینه نو در جزیره های نائورو و مانوس منتقل می گردند.

سازمان های حقوق بشری همواره نسبت به وضعیت نابسامان مهاجران در کمپ های مهاجران در این جزیره ها انتقاد می کنند.

آمار اداره های رسمی استرالیا می رساند که تا پایان ماه جولای سال جاری میلادی ۸۰۰ مهاجر مرد در جزیره مانوس و ۳۷۱ مهاجر مرد، زن و کودک در کمپ مهاجران در جزیره نائورو اقامت داشته اند.

بارک اوباما رئیس جمهور سابق امریکا پذیرفته بود که کشورش براساس یک توافقنامه حدود ۱۶۰۰ مهاجر را از این جزیره ها می پذیرد.

دولت در کانبرا نیز پذیرفته بود که پناهجویان مخصوصا آسیب پذیر را با پیوندهای خانوادگی نزدیک در استرالیا بپذیرد.

اما اجرای این توافقنامه متوقف شده بود. هنوز هم این نامعلوم است که ایالات متحده امریکا در حال حاضر واقعاً به چه تعداد مهاجران را از این جزیره ها خواهد پذیرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *