• انتشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20819
پرینت

برای نخستین بار معلولان قوای مسلح در پارالمپیک نظامیان شرکت می کنند

قرار است برای نخستین بار، شماری از معلولان نیروی امنیتی برای گرفتن عنوان “شکست ناپذیرها” در پارالمپیک جهانی نظامیان در کانادا شرکت کنند.

بازی های پارالمپیک نظامیان در سال ۲۰۱۷ قرار است در شهر تورنتوی کانادا برگزار شود. پس از پایان رقابت های انتخابی در کابل، شماری از سربازان که صدمه دیده اند، برای اشتراک در این رقابت ها برگزیده شده و به کانادا سفر می کنند.

رقابت های امسال در ماه سپتمبر برگزار می شود. رقابت های جهانی پارالمپیک نظامیان در سال ۲۰۱۴ توسط پرنس هری، شاهزاده بریتانیا بنیانگذاری شد تا از کهنه سربازانی که برای کشورهای شان خدمت کرده و صدمه می بینند، یابودی شوند و به فراموشی سپرده نشوند.

در رقابت های امسال کهنه سربازان مصدوم از ۱۷ کشور جهان شرکت می کنند که اکثرشان در افغانستان در چهارچوب پیمان نظامی اتلانتیک شمالی یا ناتو سرباز دارند.

نیروی امنیتی افغان بیشترین تلفات را در میان نظامیان دیگر نقاط جهان دارند.

ناتو میزبانی بازی های رقابتی بالای انتخاب اعضای اشتراک کننده در پارالمپیک جهانی نظامیان را در کابل دارد. این رقابت ها روز شنبه در پایتخت افغانستان میان مصدومین نیروهای امنیتی افغان برگزار گردید.

کهنه سربازان مصدوم افغانستان برای اولین بار در این رقابت های جهانی اشتراک می کنند. یگانه نیروهایی که بیشترین شمار کشته و زخمی شدگان را در جنگ علیه تروریسم در خط مقدم این نبرد بین المللی در افغانستان دارند.

از میان ۴۰ ورزشکار مصدوم نیروی امنیتی افغان که در رقابت های انتخابی در کابل شرکت کرده اند، فقط هفت ورزشکار و چند جایگزین برای اشتراک در رقابت های پارالمپیک نظامیان در کانادا برگزیده می شوند.

این نظامیان مصدوم افغان برای اولین بار در این پارالمپیک در رشته های قایق رانی داخلی، والیبال نشسته و وزنه برداری اشتراک می کنند. سومین دور این رقابت های جهانی از ۲۳ تا ۳۰ ماه سپتمبر سال جاری میلادی در تورنتو برگزار می شود.

پارالمپیک جهانی نظامیان که “رقابت شکست ناپذیران” نام دارد، نوعی از پارالمپیک با چند نوع رشته ورزشی است که در آن فقط سربازان کشورهای مختلف شرکت می کنند که در جریان جنگ و انجام وظیفه زخمی شده و صدمه دیده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *