• انتشار: 13 آگوست 2015
  • ساعت: 16:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1709
پرینت
جنبش مدنی عدالت اجتماعی:

بدون اعتبار سیاسی، سفر به پاکستان بی نتیجه است

اعضای جنبش عدالت اجتماعی بر این باور است، تا زمانی که کشور دارای یک اعتبار سیاسی خوب نشود، سفر هیئت افغانی به پاکستان بی نتیجه خواهد ماند.

احمد ذکی، مسوول جنبش مدنی عدالت اجتماعی، امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: حکومت باید قبل از فرستادن هیئت به پاکستان به فکر ارتقاع اعتبار سیاسی و قدرت نظامی اش باشد.

وی افزود، برای اینکه اعتبار سیاسی کشور ارتقاع یابد، لازم است تا نهادهای امنیتی کشور ستون پنجم داخل نظام را شناسایی کند و کنار بزند.

احمد ذکی تصریح نمود که ستون پنجم در درون نظام از امکانات دولتی به نفع دشمنان استفاده برده و با موانع، تبلیغات سوء و جابجایی افراد مخرب در نهاد های امنیتی در صدد از هم پاشی این نظام می باشد.

او بر این باور است، تا زمانیکه در درون نهاد های امنیتی کشور ستون پنجم قرار داشته باشد، افغانستان اعتبار سیاسی نداشته و قوت نظامی آن نیز روز به روز تضعیف می یابد.

به گفته احمد ذکی، دوستی و دشمنی با پاکستان مستلزم یک قدرت و توانایی است.

جنبش مدنی عدالت اجتماعی می گوید اگر افغانستان در میدان نظامی دست بالایی داشته باشد، بدون شک جایگاه سیاسی اش در بین کشورها قابل ملاحظه خواهد بود و طرف های مداخله گر با درک توان نظامی کشور به افغانستان احترام سیاسی قایل می شوند.

از سوی دیگر اعضای این جنبش بر تقرر افراد ناشایسته و غیر مسلکی بر اساس قومیت و شناخت ها در نهادهای امنیتی انتقاد کرد و می گویند که تقرر افراد بر اساس انگیزه های قومی و سیاسی در نهادهای امنیتی خلاف منافع ملی می باشد.

عین الدین بیک، عضوی دیگر این جنبش گفت: تقرری ها در سطح ریاست ها و مدیریت ها در نهاد های امنیتی بر اساس انگیزه های قومی و سیاسی گردیده است و افراد مقرر شده در این سمت ها هیچ دقتی در قسمت منافع ملی از خود بروز نمی دهند.

بیک خاطر نشان ساخت که این امر سبب ایجاد خلاء امنیتی گردیده و فرصتی است برای دشمن تا از این زاویه با وارد کردن ضربه به پیکر نظام استفاده نماید.

به گفته اعضای این جنبش، مشکل افغانستان با پاکستان توسط عواطف، احساسات و اظهارات فریبنده حل نمی شود، بلکه نیازمند ارتقاع اعتبار سیاسی و نظامی می باشد.

آنان هشدار دادند که هر قدر تاخیر در قسمت ارتقاع اعتبار سیاسی و نظامی صورت بگیرد شاهد قربانی شدن تعداد بیشتر مردم خواهیم بود.

اعضای این جنبش همچنان با انتقاد از حکومت می گویند، حکومت وحدت ملی با تمام نارسایی هایش اینک بعد از ده ماه ضیاع وقت شکست سیاسی اش را در قبال پاکستان با خشم و غیض ابراز می نماید.

آنان با ناکام خواندن حکومت وحدت ملی در برابر سیاست خارجی اش، خاطر نشان ساختند که حکومت در بعد امنیتی، تمام بار مسوولیت ناامنی ها را به دوش مداخلات پاکستان انداخته است و همه نابسامانی های امنیتی را به آن کشور نسبت می دهد، تا با این عملکرد به نحوی روی ناکامی هایش پرده بکشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *