• انتشار: 28 فوریه 2019
  • ساعت: 14:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32747
پرینت
هشدار امریکا به پاکستان

بدون اجازه از جنگنده اف‌۱۶ استفاده نکن!

امریکا با لحنی هشدار آمیز از پاکستان خواسته‌است بدو ن اجازه این کشور از جنگنده‌های اف۱۶ و دیگر ادوات جنگی ساخت امریکا استفاده نکند.


این در حالی‌ست که نیروهای پاکستانی روز گذشته (۸ حوت) با استفاده از یک اف ۱۶ امریکایی، یک جنگنده هندی را در حریم هدف قرار داد.
پس از حمله مرگبار انتحاری بر سربازان هندی، جنگنده‌های هند سه روز پیش، چندین مرکز گروه جیش محمد که مسوولیت این حمله را برعهده گرفته بود، بمباران کرد؛ دولت پاکستان گفت که پاسخ این حمله هند را خواهد دارد.
روز گذشته جنگنده‌های پاکستانی وارد حریم هند شدند اما توسط جنگنده‌های هندی از حریم این کشور عقب رانده شدند؛ به گفته مقامات هندی هنگام تلاش هواپیماهای جنگی  این کشور برای عقب راندن جنگنده‌های متخاصم پاکستانی، نیروهای هوایی پاکستان با استفاده از اف ۱۶ یک جنگنده هند را هدف قرار داده است.
به کارگیری اف ۱۶ توسط نیروهای پاکستانی، سبب شد دولت امریکا به پاکستان هشدار دهد بدون اجازه از اف۱۶  استفاده نکند.

یک رسانه‌ هندی در این مورد نوشت پاکستان در قرارداد خرید جنگنده‌ اف ۱۶ از امریکا متعهد شده فقط برای دفاع از خاک خود از  اف ۱۶ امریکایی استفاده کند و در حمله به کشورهای دیگر مجاز به استفاده از آن نیست.
به گفته رسانه های هندی، امریکا به پاکستان هشدار داده بیشتر از این مساله اش را با هند بزرگ نکند و در  عوض تروریستان را در خاک  خود نابود سازد.

گفتنی است پاکستان دو سال پیش جنگنده های اف ۱۶ را از امریکا خریداری کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *