• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23155
پرینت

بدنبال انفجار در مسجد جوادیه هرات، معترضان عصبانی تظاهرات برپا می کنند

به دنبال انفجار خونین شب گذشته در مسجد جوادیه هرات که منجر به شهید و زخمی شدن نزدیک به ۱۰۰ تن شد، معترضان عصبانی در این شهر بخاطر ناتوانی مقامات از جلوگیری این گونه رویدادها، امروز تظاهرات بر پا می کنند.

حوالی ساعت ۸ شب گذشته چند مهاجم انتحاری وارد مسجد جوادیه در منطقه بکرآباد هرات شدند و پس از اینکه مردم را به گلوله بستند، یک تن از آنان خود را در میان نمازگزاران منفجر کرد.

مقامات محلی در هرات آخرین آمار تلفات این رویداد خونین را ۳۲ شهید و ۶۴ زخمی اعلام کردند، که وضعیت صحی برخی زخمی ها وخیم گزارش شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است، اما طالبان شب گذشته فورا دست داشتن در این حادثه را رد کرد.

یک تن از نزدیکان قربانیان حادثه شب گذشته گفت: “اجساد شهدا را بعدازظهر امروز دفن می کنیم و سپس به سرک ها می رویم و درخواست اجرای عدالت می کنیم. من تمامی عزیزانم را از دست دادم. مهاجمان حتی کودکان کمتر از ۷ سال را کشتند. این حمله به اهل تشیع نبود، بلکه حمله به تمام افغان ها و تمام مسلمانان بود.”

او همچنین افزود که یک پوسته امنیتی پولیس تنها در فاصله یکصد متری مسجد قرار دارد. “آنها حتی تلاش برای توقف مهاجمان نکردند و پس از شنیدن صدای انفجار گریختند.”

لازم به ذکر است که به گفته ی بسیاری از شاهدان عینی، زمانی که مهاجمان تیراندازی به سوی نمازگزاران را تمام کردند، دو تن از آنان از منطقه گریختند، و با وجود اینکه مردم محل آن دو را دیده بودند و به پولیس برای متوقف کردنشان نشان داده بودند، پولیس هیچ کاری نکرده و به مردم گفته که اجازه شلیک ندارند.

این اقدام پلیس، عصبانیت مردم را به همراه داشت، و آنها به پوسته پولیس حمله کرده و آن را به آتش کشیدند. پولیس پس از آن شلیک هوایی کرده که یک زخمی نیز برجای گذاشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *