• انتشار: 15 سپتامبر 2015
  • ساعت: 09:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2612
پرینت

بدنبال اعتراضات فعالان مدنی و مردم، رئیس صحت عامه بامیان از سمتش برکنار شد

مقام های محلی در ولایت بامیان از برکناری ریحانه حیدری رئیس صحت عامه این ولایت در پی اعتراضات گسترده فعالان مدنی و مردمی خبر دادند.

محمد آصف مبلغ معاون والی بامیان دیروز در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: “براساس حکم وزارت صحت عامه کشور، ریحانه حیدری از سمتش به عنوان رئیس صحت عامه بامیان برکنار شده و در حال حاضر سرپرست جدید این نهاد رسما کار خود را شروع کرده است.”

او افزود، از آنجاکه اداره صحت عامه یکی از نهاد های کلیدی برای عرضه خدمات صحی به شهروندان است، حکومت محلی بامیان از هرگونه تغییرات مثبتی که بتواند باعث بهبود وضعیت در این زمینه شود، استقبال می کند.

ریحانه حیدری از چهار سال به این سو به عنوان رئیس صحت عامه بامیان در این اداره کار کرده است.

هرچند مقام های محلی در مورد دلیل برکناری خانم حیدری به صراحت چیزی نگفته اند، اما به نظر می رسد که شکایت ها و اعتراضات باشندگان بامیان نسبت به کارکرد خانم حیدری در زمان ریاستش، باعث برکناری او از سمتش شده باشد.

باشندگان و فعالان مدنی بامیان بارها از عرضه خدمات صحی کم کیفیت  و بی توجهی به بیماران در مراکز صحی از جمله شفاخانه مرکز این ولایت به شدت انتقاد کرده اند.

آنان همواره رئیس قبلی اداره صحت عامه بامیان را به کم کاری و سهل انگاری در انجام وظیفه، ضعف مدیریت و دست داشتن در فساد اداری متهم کرده اند.

لازم به ذکر است که تیمور شاه یوسفی که پیش از این به عنوان رئیس صحت عامه دایکندی کار می کرد، و با وجود آنکه بارها مورد انتقاد ساکنان ولایت دایکندی قرار گرفته بود به سمت رئیس جدید صحت عامه بامیان انتخاب شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *