• انتشار: 30 ژوئن 2015
  • ساعت: 15:16
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 615
پرینت
وزیر صحت

بخش خصوصی را حمایت می کنیم تا محتاج همسایگان نباشیم

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه در محفل افتتاح بخش قلبی شفاخانه امیری اظهار کرد که حکومت وحدت ملی درصدد است که شرایطی را برای بخش خصوصی فراهم کند تا محتاج کشورهای همسایه نباشیم.

آقای فیروز امروز (سه شنبه) به رسانه ها گفت که با فراهم آوری شرایط سرمایه گذاری برای بخش خصوصی، از سفر مریضان به کشورهای خارجی جلوگیری خواهد شد.

وی افزود که سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دالر ارز به خاطر تداوی به کشورهای همسایه انتقال داده می شود که با حمایت بخش خصوصی از خروج ارز جلوگیری نیز خواهد شد.

شفاخانه خصوصی امیری در ۵ هزار متر مربع با ارزش ۵ میلیون دالر امریکایی دو ماه پیش افتتاح شد و اکنون برای ۱۵۶ تن زمینه کاری نیز مهیا کرده است.

بخش جراحی قلب این شفاخانه تاکنون چندین عملیات قلبی را انجام داده است.

وزیر صحت عامه در این مراسم خاطر نشان کرد، وزارت در نظر دارد که تا دو سال آینده یک شفاخانه بسیار تخصصی در کابل به صورت دولتی یا نیمه دولتی احداث کند تا دسترسی مردم به خدمات صحی اسانتر گردد.

هشدار به شفاخانه های خصوصی

آقای فیروز می گوید که وزارت صحت از بخش خصوصی حمایت می کند ولی چنانچه به مقرره ها و دستور کاری توجه نکنند، جواز فعالیت آنان لغو می شود.

وی گفت که شفاخانه های خصوصی باید معیارهای خدماتی را در نظر بگیرند و بهترین خدمات صحی را برای مشتریانشان فراهم کنند.

گفتنی است که وزارت صحت چندی پیش دستور مسدود شدن ۹ شفاخانه خصوصی را به دلیل نداشتن معیارهای خدماتی داده بود اما هنوز این شفاخانه ها فعالیت دارند.

وزیر صحت عامه گفت که این شفاخانه ها تعهد سپرده است که به زودی شفاخانه های خود را با معیارهای وزارت برابر کنند.

وی همچنین افزود که برای خدمات بهتر، باید فیلتری را تعیین کنیم که تمامی داکتران و نرسان/ پرستاران از آن عبور کنند.

او تصریح کرد که خیلی از انستیتوت های که ایجاد شده اند معیاری نیستند و اکثر دانش آموختگانشان فقط به صورت نظری اموخته اند و در عمل ضعیف اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *