• انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۲۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27746
پرینت

بخش خصوصی امارات آماده سرمایه گذاری در افغانستان است

هیات امارات متحده عربی که به افغانستان برای اشتراک در مراسم افتتاحیه شهرک امارات آمده، می گوید که بخش خصوصی این کشور آماده سرمایه گذاری در افغانستان می باشد.

دفتر ریاست جمهوری نوشته که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور قبل از ظهر روز گذشته (یکشنبه) در مراسم افتتاحیه پروژه رهایشی «شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان» (شهرک امارات) در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این دیدار، هیات امارات متحدۀ عربی گفت که هفتۀ گذشته در یک ورکشاپ به ‌خاطر ارزیابی و دریافت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان بحث‌های همه‌جانبه صورت گرفت و سکتور خصوصی امارات متحدۀ عربی به منظور سرمایه‌ گذاری در افغانستان آماده می ‌باشد.

در مقابل، رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدگویی به هیات متذکره، گفت که حکومت افغانستان تمام سهولت‌ها را به‌خاطر سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم کرده ‌است و برعلاوۀ سایر موارد، اولویت  افغانستان سرمایه‌گذاری در بخش‌های خانه‌ سازی و زراعت است.

سپس، آقای غنی همراه با هیات امارات متحدۀ عربی در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) اشتراک کرد.

در این مراسم، ابتدا سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان که به کمک صندوق توسعه دهی ابوظبی اعمار گردیده، دارای ۳۳۳۰ باب اپارتمان رهایشی می ‌باشد و قرار بود در سال ۱۳۹۳ تکمیل و بهره‌ برداری سپرده شود، اما به دلیل بعضی مشکلات به تعویق افتاد.

وی افزود که شهرک متذکره دارای سیستم فاضلاب معیاری، سب ‌استیشن برق، پیاده ‌روها و جاده‌های معیاری، میترهای معیاری آب و برق، آدرس‌های مشخص بلاک‌ها و اپارتمان‌ها، کتابچه‌های صفایی، مدیریت پاسخگو برای حفظ و مراقبت و یک فضای قابل ‌قبول برای زندگی می‌باشد.

سپس، «السویدی» رئیس صندوق ابوظبی صحبت کرده و گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان از بزرگترین پروژه‌هایی بوده که از سوی صندوق ابوظبی تمویل‌ شده و از اینکه این شهرک رهایشی بنام شیخ خلیفه مسمی گردیده است، قدردانی کرد.

وی افزود که حکومت امارات متحدۀ عربی به‌ خاطر کمک و همکاری با افغانستان در کنار مردم این کشور باقی خواهد ماند.

سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن و السویدی رئیس صندوق ابوظبی در حضورداشت رئیس جمهور، اسناد تسلیم‌ دهی پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان را به جانب افغانستان، به امضا رسانیدند.

رئیس‌جمهور نیز ضمن تسلیم ‌دهی کلید چندباب اپارتمان شهرک مذکور به مالکین آن، طی صحبتی گفت: «امروز در نتیجۀ همکاری نزدیک بین دو کشور برادر امارات متحدۀ عربی و افغانستان، مردم افغانستان تغییر واضح و مشخص را در زندگی شاهد هستند.»

رئیس ‌جمهور ضمن قدردانی از صندوق ابوظبی و ابراز تبریکی به ‌مالکین شهرک متذکره، افزود که «ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است و از وزیر شهرسازی و همکاران اش تشکر می ‌کنم که با مدیریت بسیار خوب‌شان توانستند پروژه‌های ناتمام را تکمیل نمایند.»

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *