• انتشار: 23 سپتامبر 2018
  • ساعت: 10:39
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29394
پرینت

بخش بزرگی از کمکهای جامعه بین المللی به حساب های شخصی در دبی انتقال یافته است

رئیس اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) اعلام کرد بخشی بزرگی از کمک های جامعه جهانی و امریکا برای بازسازی افغانستان به حسابهای شخصی افراد در دبی انتقال یافته است.

«جان سپکو» بازرس ویژه مصارف بازسازی آمریکا در افغانستان گفت: بخش بزرگی از پول‌های کمک برای بازسازی افغانستان از طرف جامعه جهانی و آمریکا به حساب‌های شخصی افراد در بانکهای دبی انتقال داد شده و یا برای خرید خانه در آمریکا و کانادا به مصرف رسید است.
وی در مصاحبه با روزنامه «اندیپندنت انگلیس» گفته است که در ۱۷ سال گذشته افغانستان با مشکلات بسیاری روبه رو بوده است و طی این سالها۲۹ سنت از هر دلار آمریکا برای بازسازی افغانستان هدر رفته است.

به گفته وی فساد اداری هنوز هم ادامه دارد، تولید مواد مخدر در افغانستان هنوز هم یک منبع بزرگ مالی تروریست‌ها در افغانستان می‌باشد و همچنان توانایی و ظرفیت نیروهای امنیتی افغانستان نیز با سوالاتی روبه‌رو است.
«جان سپکو» رئیس اداره بازرسی آمریکا برای افغانستان اظهارداشت که باوجود هدر رفتن کمکهای کشورش در افغانستان، فساد و افزایش ناامنی‌ها نیز نظارت بر کمکهای واشنگتن را با مشکل مواجه کرده است.
وی افزود فساد اداری بیشتر در قراردادهای انجام شده صورت گرفته است اما سیگار توانسته از هدر رفتن ۹۴۶ میلیون دلار تاکنون جلوگیری کند.
جان سپکو در سال ۲۰۱۲ رئیس اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *