• انتشار: 20 فوریه 2018
  • ساعت: 22:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26598
پرینت

با توافق میان ارگ و جمعیت اسلامی، والی جدید سمنگان کارش را آغاز کرد

پس از توافق میان ارگ ریاست جمهوری و حزب جمعیت اسلامی، عبدالکریم خدام والی پیشین سمنگان از سمت خود کنار رفت و عبدالطیف ابراهیمی جای او را گرفت.

چند روز پیش اداره مستقل ارگان های محل با نشر اعلامیه ای خبر داد که عبداکریم خدام والی پیشین سمنگان از این مقام عزل شده و به جای او عبدالطیف ابراهیمی گمارده شده است.

اما آقای عبدالکریم خدام طی یک نشست خبری این دستور ریاست جمهوری را رد کرده و گفته بود تا زمان توافق میان جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری به کارش در ولایت سمنگان ادامه خواهد داد.

آقای خدام گفته بود که او تنها والی قوم ترکمن بوده که براساس توافق میان جمعیت اسلامی و دولت افغانستان به این سمت گماشته شده بود.

حزب جمعیت اسلامی نیز روز گذشته فرمان ریاست جمهوری را رد کرده و آن را تک روانه و خلاف مفاد تشکیل دولت وحدت ملی عنوان کرده بود.

منیره یوسف زاده سخنگوی اداره مستقل ارگان های محل اما امروز در صفحه اجتماعی اش نوشت که عبدالطیف ابراهیمی والی جدید سمنگان امروز رسما به کارش آغاز کرد.

خانم یوسف زاده نوشته است که آقای ابراهیمی از سوی تیمور شاران معاون اداره مستقل ارگان های محل به مردم سمنگان طی تدابیر شدید امنیتی معرفی گردید.

جمعیت اسلامی نیز اعلام کرده که والی جدید سمنگان که برادر آقای عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان می باشد پس از توافق جمعیت با ارگ کارش را آغاز کرده است.

ذبیح الله فطرت سخنگوی عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی گفته است که براساس این توافق، عبدالکریم خدام به عنوان معاون شورای عالی صلح معرفی می گردد، ضیاءالدین ضیا معاون آقای خدام در همین سمت معاونت ولایت باقی می ماند، و یک نفر از قوم ترکمن به عنوان سفیر افغانستان در یکی از کشورهای اروپایی تعیین می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *