• انتشار: 13 آگوست 2019
  • ساعت: 17:04
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 36741
پرینت
دستۀ انتخاباتی صلح و اعتدال:

با تمام توان روی دو پروسه مهم صلح و انتخابات کار می کنیم/به تیم دیگری نمی پیوندیم!

تیم صلح و اعتدال، پیوستن شماری از رهبران این تیم به تکت‌های انتخاباتی دولت‌ساز و ثبات و همگرایی را رد کرد.

قادر شاه از سخنگویان تیم صلح و اعتدال گفت گزارش‌های اخیر مبنی بر پیوستن رهبران صلح و اعتدال به دیگر تیم‌های انتخاباتی بی‌بنیاد است.

به گزارش خبرگزاری کشور، اخیراً برخی رسانه‌ها گزارش دادند محمد حنیف اتمر، رییس تیم صلح و اعتدال به تیم دولت‌ساز می‌پیوندد و محمد محقق معاون صلح و اعتدال، سرگرم مذاکره با تیم ثبات و همگرایی است.

اما سخنگوی صلح و اعتدال امروز گفت تیم صلح و اعتدال با قوت و وحدت برنامه‌ها و اهداف خود را دنبال می‌کند و رهبران تیم برنامه‌یی برای پیوستن به تیم‌های دیگر ندارند.

تیم صلح و اعتدال همچنان در اعلامیه‌یی گفت آنان «با حفظ تعهدات‌شان به صورت مشترک و با انگیزۀ عالی» روی دو پروسۀ مهم ملیِ صلح و انتخابات کار دارند.

در اعلامیۀ صلح و اعتدال آمده است: تیم صلح و اعتدال به نشانۀ اعتراض به‌عدم شفافیت و مهندسی انتخابات، عدم تأمین امنیت انتخابات، مداخله آشکار حکومت در روند انتخابات و سوء استفاده از امکانات، منابع و صلاحیت حکومتی برای داخالت بی‌باکانه و خودسرانه در انتخابات ریاست‌جمهوری، کمپین انتخاباتی خود را به صورت کامل به تعلیق در آورده است.

بر بنیاد اعلامیه، با توجه به حمایت مردم، متحدین نظام، کشورهای همسایه، منطقه و جامعۀ جهانی از پروسه صلح، تیم صلح و اعتدال با هدف حمایت همه‌جانبه از این امر تمام ظرفیت‌های سیاسی و امکانات خود را از آغاز برای رسیدن به صلح جامع با گروه طالبان در خدمت مردم و رهبران سیاسی کشور قرار داده است.

تیم صلح و اعتدال درحالی‌که برنامه‌های خویش را متمرکز به صلح ساخته است که گزارش‌هایی وجود دارد در روزهای اخیر زلمی خلیل زاد نماینده خاص امریکا با رهبران طالبان توافق‌نامۀ صلح را به امضا می‌رساند.

برخی منابع می‌گویند ایالات متحده با تحریک طالبان و حکومت افغانستان به طور جداگانه توافق‌نامه امضا خواهد کرد.

به گفتۀ منابع، زلمی خلیل‌زاد در سفر اخیرش به کابل، متن توافق‌نامه‌های امریکا با طالبان و امریکا با دولت افغانستان را در اختیار محمد اشرف‌غنی و عبدالله عبدالله رهبران حکومت وحدت ملی، قرار داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *