• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23365
پرینت
معاون وزارت خارجه امریکا:

با تغییر دولت هیچ تغییری در دیپلوماسی با افغانستان نیامده است

الیس ویلز سرپرست معاونیت وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا و سرپرست نماینده خاص امریکا برای افغانستان، می گوید که با تغییر حکومت در ایالات متحده امریکا هیچ تغییری در دیپلوماسی کشورش درباره افغانستان به وجود نیامده است.

 

خانم ویلز که دریک سفر رسمی به کابل آمده است، با محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور روی بهبود روابط دو جانبه میان افغانستان و ایالات متحده امریکا و نیز مسایل مرتبط به صلح و امنیت صحبت کرد.

نماینده خاص امریکا برای افغانستان گفت که حکومت تازه امریکا همکاری هایش را با مردم و دولت افغانستان تداوم و توسعه خواهد بخشید.

خانم ویلز افزود که حکومت ایالات متحده امریکا از پالیسی های حکومت افغانستان در قسمت از میان برداشتن فساد اداری، حکومتداری خوب و اصلاحات حمایت می کند.

دراین دیدار ضمن بحث و گفتگو درباره مسایل گوناگون امنیت، حکومتداری خوب، مبارزه در برابر فساد ادرای، همکاری های اقتصادی، صلح و آشتی، روی چگونگی همکاری های درازمدت و کوتاه مدت میان افغانستان و امریکا نیز صحبت شد.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور گفت که حکومت افغانستان در قسمت بهبود امنیت، صلح و اصلاحات برنامه های را روی دست دارد.

آقای اتمر افزود که مبارزه مشترک کشورهای منطقه دربرابر تروریزم خیلی مهم است و همکاری های ایالات متحده امریکا دراین راستا مهم عنوان کرد.

مشاور امنیت ملی همچنان درباره تامین امنیت وثبات روی یک سلسله همکاری ها و اقدامات عاجل در راستای صلح و امنیت نظر خویش را ابراز کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *