• انتشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12355
پرینت

بایسکل سواران افغان حامل پیغام صلح به هند رسیدند

دو بایسکل سوار افغان که برای رساندن پیغام صلح مردم افغانستان دور دنیا را رکاب زده اند امروز وارد هند شدند.

داکتر نادرشاه و فرزند او فیروزخان سال گذشته سفر طولانی شان را با رکاب زدن بایسکل آغاز کردند تا پیغام صلح مردم افغانستان را به تمام دنیا برسانند.

آنها تاکنون ۱۱ هزار کیلومتر را رکاب زده اند و به کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی رفته اند تا پیغام صلح مردم افغانستان را به مردمان آن کشورها برسانند.

آسیا نیوز انترنشنال نوشت؛ این دو بایسکل ران افغان در طول سفرشان با بانکی مون سر منشی سازمان ملل متحد نیز ملاقاتی داشتند و پیغام صلح مردم افغانستان را به او دادند.

در این ملاقات این دو گفتند: “ما مردم افغانستان پیغام صلح و دوستی مان را به سازمان ملل متحد و تمام جهانیان ابراز می کنیم. آنها از نزاع های پی در پی خسته شده اند و می خواهند در صلح زندگی کرده و عضوی فعال در سازمان ملل متحد باشند. مردم ما به اندازه کافی از فعالیت های گروه های تروریستی رنج دیده اند. ما استحقاق آن را داریم که در صلح و خوشبختی با امنیت کامل، دولت داری خوب و حق مساوی برای همگان زندگی کنیم. ما از سازمان ملل متحد می خواهیم تا در این راستا به حمایت هایشان ادامه دهند تا بتوانیم عضوی فعال و تولیدکننده برای این دنیای زیبا باشیم.”

لازم به ذکر است که این بایسکل ران افغان فردا چهارشنبه ساعت ۱۱ قبل از ظهر به وقت محلی به سفارت افغانستان در دهلی نو می رسند، و داکتر محمد ابدالی سفیر افغانستان در این کشور از این دو استقبال می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *