• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۱۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30279
پرینت

بایسکل ران کتابدار به پنجشیر رسید

سید صابر حسینی حکمت که با بایسکل به امر توزیع کتاب در میان روستائیان می پردازد سر از ولایت پنجشیر درآورد و تعداد ۲ هزار جلد کتاب را به کودکان این ولایت هدیه کرد.

به گزارش رها، سید صابر حسینی مسئول کتابخانه سیار که کارش را با توزیع رایگان کتاب برای کودکان از بامیان آغاز کرده است، سر از پنجشیر درآورد و ۲ هزار جلد کتاب را میان کودکان این ولایت توزیع کرد.
به گفته حسینی، این کتاب‌ها شامل داستان و قصه‌های کوتاه است و برای شاگردان سه مکتب و کودکان چندین محل دیگر توزیع شده است. وی می‌گوید که تصمیم دارد توزیع کتاب برای کودکان را در دیگر بخش‌های کشور نیز ادامه دهد.
سید صابر حسینی بیش از سه سال است که در زمینه توزیع کتاب و تأسیس کتابخانه فعالیت می کند و تاکنون هشت کتابخانه تأسیس و ده‌ها هزار جلد کتاب را برای کودکان توزیع کرده است.
وی توزیع کتاب را در سال ۱۳۹۴ از بامیان آغاز کرده که در ابتدا فقط ۲۰۰ جلد کتاب در اختیار داشته است. وی افزود مردم بامیان از کار او به خوبی استقبال کردند و در حال حاضر در این ولایت ۸ کتابخانه ایجاد کرده است و در مجموع در این کتابخانه‌ها ۳۱ هزار جلد کتاب موجود است.
حسینی می‌گوید، هدف از ایجاد کتابخانه سیار برای اطفال این است که هیچ کودکی بعد ازاین با اسلحه پلاستیکی بازی نکرده به کتاب خوانی رو آورد.
به باور آقای حسینی توسعه فرهنگی تنها از راه کتاب خواندن به دست می‌آید و وی تلاش می‌کند با اهدای کتاب برای کودکان، برای رسیدن به این هدف سهم داشته باشد.
صابر حسینی با یک دوچرخه و صندوقچه‌ای در پشت، برای خیلی از کودکان کشور نام آشنایی است. او از سوی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب «قهرمان افغان» را به خاطر فعالیت‌هایش به دست آورده است و از سوی نهادهای فرهنگی و علمی مطرح نیز تقدیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *