• انتشار: 2 فوریه 2016
  • ساعت: 12:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 6718
پرینت
آمریکا:

“باوجود حملات انتحاری، طالبان همچنان تمایل به مذاکرات صلح دارند”

تنها چند ساعت پس از حمله انتحاری مرگبار دیروز در کابل که ۹ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت، مقامات آمریکایی می گویند “نمی توان گفت که طالبان تمایلی به مذاکرات صلح ندارند.”

باوجود چندین حمله پی هم مرگبار از سوی گروه طالبان طی چند هفته گذشته، مقامات آمریکایی روز گذشته بر نیاز به از سرگیری مذاکرات صلح با گروه طالبان تاکید کردند.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت “درست است که افغانستان همچنان مکانی خطرناک است. هیچ شکی در این خصوص نیست و حمله انتحاری روز دوشنبه بر مرکز پولیس نظم عامه گواه این حرف است. اما با این وجود نمی توان گفت که طالبان تمایلی به مذاکرات صلح ندارند.”

آقای کربی گفت “برخلاف ترسیم برخی ها، طالبان سازمانی یکپارچه نیست. ما هنوز معتقدیم راهی برای پیشرفت صلح وجود دارد. هنوز فکر می کنیم می توان مذاکرات صلح را انجام داد.”

جان کربی گفت که آمریکا از دولت افغانستان می خواهد تا به پروسه صلح خود با گروه طالبان ادامه دهد و آمریکا از این پروسه حمایت می کند.

وی همچنین بر لزوم ادامه ماموریت جامعه جهانی در افغانستان برای افزایش ظرفیت، اعتماد و کارآمدی نیروهای امنیتی افغانستان که وظیفه ای دشوار دارند تاکید کرد.

جان کربی افزود “می دانیم که هنوز کارهای زیادی مانده تا در افغانستان انجام شود. اما بار دیگر تاکید می کنیم که همگان منتظرند تا ادامه مذاکرات صلح را ببینند.”

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *