• انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21599
پرینت

بانک جهانی بیش از ۵۰۰ میلیون دالر به افغانستان کمک می کند

بانک جهانی اعلام کرده است که برای اجرای طرح های توسعه ای افغانستان ۵۲۰ میلیون دالر به کشور کمک می کند.

این پول قرار است برای رسیدگی به نیازمندی‌های مهاجران بازگشت‌کننده از خارج و بیجا شدگان داخلی، افزایش فرصت‌های برای افراد نیازمند، ارائه خدمات توسعه‌ای در ۵ شهر بزرگ، توسعه شبکه برق، بهبود مصونیت غذایی و راه‌سازی روستایی مصرف شود.

براساس خبرنامه بانک جهانی که امروز چهارشنبه ۲۴ جوزا منتشر شد، اعلام این کمک نشان‌دهنده تعهد بانک جهانی برای افغانستان در شرایط حساس این کشور است.

شوبهم چوهدری، رئیس دفتر بانک جهانی برای افغانستان گفته که این کمک بلاعوض است.

او افزوده که با توجه به دستاوردهای دولت افغانستان در بخش‌های متعدد از جمله انجام اصلاحات در نهادها و اداره‌ها، جمع‌آوری درآمد، ارائه خدمات اساسی بهداشتی، آموزش و پرورش و راه‌سازی روستایی، هنوز هم به تلاش‌های بیشتر برای رشد اقتصادی، رفاه و آینده بهتر در این کشور نیاز است.

براساس اعلام بانک جهانی، از این مقدار بیش از ۲۰۵ میلیون دالر به برنامه “میثاق شهروندی” اختصاص یافته تا دولت از آن برای کمک به بیجاشدگان داخلی و مهاجرین برگشته از خارج این کشور کمک کند.

براساس اعلام این بانک ۱۰۰ میلیون دالر نیز برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی و تقویت بخش خصوصی و ۶۰ میلیون دالر برای برق رسانی در ولایت هرات مصرف خواهد شد.

بانک جهانی افزوده است که ۲۰ میلیون دللر دیگر نیز به منظور ارائه خدمات بهتر در مرکز پنج شهر اختصاص داده شده است.

این بانک افزوده که بیش از ۲۹ میلیون دلار برای ساخت ذخایر استراتژیک گندم و بهبود موثریت اداره ذخایرغله جات به دولت افغانستان داده می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *