• انتشار: 29 نوامبر 2015
  • ساعت: 15:29
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 4750
پرینت

بانک انکشاف آسیایی ۱۱ میلیون دالر برای بهبود زراعت کمک کرد

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه  با رئیس بانک انکشاف آسیایی؛ به منظور بهبود بخش زراعت یک قرارداد کمک ۱۱ میلیون دالری را منعقد کرد.

این کمک از طرف کشور انگلستان برای صندوق آمانتی زیربنایی کشور در اختیار بانک انکشاف آسیایی گذاشته می شود که به خاطر بهبود محصولات زراعتی، بازاریایی، ایجاد مسلخ ها، عصری سازی مالداری و انکشاف سکتور زراعت به مصرف می رسد.

وزیر مالیه با اظهار سپاس و قدردانی از بانک انکشاف آسیایی و حکومت انگلستان گفت: بهبود سکتور زراعت از جمله اولویت های حکومت افغانستان به شمار می رود تا از این طریق افغانستان به خودکفایی اقتصادی دست برسد.

توماس پنیلا رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان گفت: از سال ۲۰۰۱ بدینسو در کمیت محصولات باغداری و تعداد مواشی افزایش بسزایی به وجود آمده ولی هنوز هم این سکتور به انکشاف بیشتر  نیازمند است.

وی افزود: این کمک جدید در ساخت پنج مسلخ، نگهداری و بسته بندی میوه جات به مصرف می رسد.

قابل تذکر است که بانک انکشاف آسیایی و حکومت افغانستان قبلاً به این پروژه مبلغ ۳۱ میلیون دالر اختصاص داده بود، که مبلغ ۳۰ میلیون آن از طرف بانک انکشاف آسیایی و ۱ میلیون دالر آن سهم افغانستان بوده است.

زراعت نیمی از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد و یکی از منابع مهم ایجاد اشتغال و عاید برای افغان ها محسوب می شود.

بخش زراعت در این اواخر در اثر جنگ ها و خشک سالی ها متاثر گردیده و کشاورزان و باغداران ضررهای زیادی دیده اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *