• انتشار: 10 جولای 2017
  • ساعت: 17:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22471
پرینت

بانوی خلبان افغان که دور دنیا را تنهایی سفر می کند وارد کابل شد

شایسته واعظ اولین بانوی افغان دارای مدرک علمی خلبانی در ادامه سفر خود با یک طیاره کوچک به دور جهان، امروز وارد کابل شد.

شایسته واعظ که اولین بانوی افغان دارای مدرک علمی خلبانی از دانشگاه ایمبری ریدل ایالات متحده آمریکا می باشد، ۱۳ می سال جاری میلادی از یک میدان هوایی در ایالت فلوریدای آمریکا پروازش را به دور دنیا آغاز کرد.

او تصمیم دارد با یک طیاره کوچک و به تنهایی دور دنیا را سفر کند و ریکورد سفر جوانترین خلبان زن به دور جهان را به ثبت برساند. سفر او ۳۲ توقف خواهد داشت که نشست در کابل نیز شامل این توقف می گردد.

وی امروز زمانی که در میدان هوایی کابل فرود آمد، مورد استقبال مقامات کشور به شمول انجینر محمد خان معاون ریاست اجرایی، دلبر نظری وزیر امور زنان و مقاماتی از اداره مستقل هوانوردی ملکی به شمول محمود شاه حبیبی رئیس این اداره قرار گرفت.

خانم شایسته واعظ پس از سفر به بیش از ۱۶ کشور امروز وارد کابل شد.

وی پیش تر هدف از این اقدام خود را همچنین گفته بود که می خواهد به تمام زنان جهان نشان دهد که هیچ هراسی از فراگیری علوم ساینسی، تکنالوژی و غیره نداشته باشند.

خانم واعظ همچنین گفته بود که در افغانستان نیز توقفی خواهد داشت و نشستی با زنان و مردان برگزار می کند تا از دستاوردهای زنان افغانستان بشنود و سوال های آنها را در خصوص این پرواز پاسخ بدهد و الگویی برای دیگر زنان افغانستان باشد و آنها را تشویق کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *