• انتشار: ۲۴ میزان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۱:۰۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14397
پرینت

بانوی اول کشور در کنفرانس «سرمایه گذاری برای آینده» شارجه سخنرانی می کند

رولا بی بی گل غنی همسر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور «بانوی اول» قرار است در کنفرانسی دو روزه با موضوع «سرمایه گذاری برای آینده» که در شهر شارجه در امارات متحده عربی برگزار می شود، اشتراک و سخنرانی کند.

این کنفرانس دو روزه که در ۱۹ اکتبر (۲۸ میزان) آغاز می شود، میزبان شماری از زنان رهبر از کشورهای مختلف می باشد. این زنان تجربیات و داستان های موفقیت آمیزشان را در زمینه های طرفداری و ارتقای توانایی زنان با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

بر علاوه خانم رولا غنی از افغانستان، خانم پریتی پاتل وزیر توسعه بین المللی انگلیس، شیخا لبنی القاسمی وزیر مشاور در زمینه تسامح امارات متحده عربی، خانم حنا ربانی کهر سیاستمدار پاکستانی و وزیر سابق خارجه پاکستان، خانم شرمان عبید چینوی روزنامه نگار پاکستانی نیز در میان زنان برجسته اشتراک کننده در این کنفرانس هستند.

لازم به ذکر است که این کنفرانس دو روزه، توسط بنیاد قلب بزرگ (نهادی مستقر در شارجه که در زمینه کمک به مهاجران و افراد نیازمند فعالیت می کند) و اداره ارتقای زنان و برابری جنسیتی سازمان ملل متحد برگزار می گردد.

این کنفرانس بدنبال آن است تا اهمیت نقش زنان در پروسه توسعه اقتصادی را برجسته کرده، و از آنان در زمینه های تحصیلات، آموزش، بکارگیری و دسترسی به منابع حمایت کند.

مریم الحمادی عضو بنیاد قلب بزرگ در خصوص اهمین این کنفرانس گفت “داستان های زیادی از موفقیت زنان وجود دارد که نشان از اهمیت نقش زنان در دگردیسی فرهنگی و توسعه مداوم می دهد.”

به گفته کارشناسان، خانم رولا بی بی گل غنی به عنوان همسر رئیس جمهور افغانستان نقشی سازنده و چشمگیر برای به چالش کشیدن ساختارهای قدیم افغانستان داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *