• انتشار: 11 جولای 2017
  • ساعت: 15:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22497
پرینت

بازیکنان تیم ملی فوتبال ۱۵ سال مورد تقدیر ریاست اجرایی قرار گرفتند

رییس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان، از تیم ملی ۱۵ سال کشور که در رقابت‌های فوتبال زون مرکز آسیا به قهرمانی رسیدند، ستایش و قدردانی کرد.

در برنامه‌یی‌که امروز سه‌شنبه (۲۰ سرطان) به همین مناسبت در کاخ سپیدار برگزار شده بود، دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور گفت که تیم ملی فوتبال ۱۵ سال افغانستان، بزرگترین افتخار را برای مردم و کشورشان رقم زده‌اند.

در آغاز این برنامه، سیدهادی کاظمی، مربی تیم ۱۵ سال کشور گفت که با دست خالی و بدون امکانات به مسابقات زون مرکز آسیا رفتیم و با پیروزی و قهرمانی برگشتیم.

مربی تیم قهرمان با ابراز امتان از رییس اجراییه به خاطر پذیرایی از قهرمانان کشور و تشویق و حمایت پیوسته از ورزشکاران گفت که شما نخستین چهرۀ سیاسی هستید که از تیم ملی ۱۵ سال ستایش می‌کنید.

در ادامه، یوسف کارگر معاون فنی فدراسیون فوتبال گفت که قهرمانی تیم ۱۵ سال کشور در مسابقات آسیای مرکزی و با حضور کشورهای قدرت‌مندِ ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجکستان، ساده و آسان به دست نیامده است.

آقای کارگر با ابراز این‌که فدراسیون فوتبال ظرفیت و قابلیت فوتبال کشور را به جهان ثابت کرده، افزود که ورزشکاران و فوتبالیستان همواره چهرۀ مثبت افغانستان را در آسیا و جهان به نمایش گذاشته‌اند.

معاون فنی فدراسیون فوتبال، از نبود امکانات در عرصۀ فوتبال و همچنان مداخلات سیاسی و گروهی در این بخش انتقاد کرد و از رییس اجرایی کشور خواست که جلو مداخلات اعضای پارلمان و سیاسیون را بگیرد.

آقای کارگر تصریح کرد که فوتبال نباید سیاسی و گروهی شود. زیرا، دست‌آورد تیم ملی فوتبال به همۀ مردم افغانستان تعلق دارد و در تیم ملی بازیکنانی از تمام اقوام و ولایات کشور حضور دارند.

یوسف کارگر با بیان این‌که فدراسیون فوتبال ۱۰ فیصد امکانات فدراسیون‌های کشورهای زون مرکز آسیا را ندارد، گفت که نبود امکانات روند رشد فوتبال پایه را به چالش مواجه ساخته است.

فردوس شیرزاد و علی زاهدی دو تن از بازیکنان تیم ملی نیز به نمایندگی از هم تیمی‌های‌شان صحبت کردند و گفتند که پس از رفتن به مسابقات بیرونی در مکاتب‌شان با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، پس از شنیدن نظریات و دیدگاه‌های اعضای فدراسیون فوتبال و بازیکنان تیم ملی ۱۵ سال، قهرمانی آن‌ها را در رقابت‌های زون مرکز آسیا تبریک گفت و دست‌آورد بزرگ جوانان با استعداد کشور را ستود.

رییس اجراییه کشور گفت که ما آگاه هستیم که شما تحت چه شرایط و با چه امکانات و تسهیلاتی، به کشور و مردم خویش قهرمانی آوردید.

دوکتور عبدالله عبدالله وعده سپرد که تا رفع بنیادی مشکلات مالی فدراسیون فوتبال، مصارف تیم ملی فوتبال ۱۵ سال کشور را ریاست اجراییه کشور بر عهده خواهد گرفت.

رییس اجراییه کشور، با اشاره به دست‌آوردهای فوتبال افغانستان گفت که فدراسیون فوتبال از اعتبار بالایی در فیفا برخوردار می‌باشد.

دوکتور عبدالله عبدالله همچنان گفت که با وزرات معارف دربارۀ مشکلات بازیکنان تیم ملی فوتبال صحبت می‌کند تا ملی‌پوشان بتوانند با خیال راحت و آرامش روحی به رقابت‌های بیرونی بپردازند.

رییس اجراییه کشور گفت که کشورهای دیگر در عرصۀ فوتبال سرمایه‌گذاری بزرگ می‌کنند، اما شما با امکانات اندک، قهرمان شده‌اید و باعث خرسندی و شادی مردم‌تان گردیده‌اید. دوکتور عبدالله عبدالله خطاب به بازیکنان تیم ملی گفت که جایگاه شما در قلب مردم افغانستان است و مردم پس از قهرمانی شما احساسات خویش را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها به گونۀ گسترده تبارز دادند.

رییس اجراییه کشور در پایان گفت که دیروز(دوشنبه) می‌خواستم به استقبال شما به میدان هوایی کابل بیایم، اما مشغولیت‌های وظیفه‌یی فرصت نگذاشت و خوشحال هستم که امروز از شما میزبانی می‌کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *