• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4826
پرینت

اینترنت افغانستان رتبه ۱۵۶ را در جهان دارد

واحد مخابراتی بین الملل (ITU) در گزارش تازه خود نوشت که اینترنت افغانستان در سال های اخیر پیشرفتی نکرده است و در حال حاضر رتبه ۱۵۶ را در جهان میان ۱۶۷ کشور دارد.

بر اساس این گزارش، کوریایی جنوبی در صدر قرار دارد و کشورهای دانمارک و ایسلند رتبه های دوم و سوم را برای دارا بودن بهترین کیفیت اینترنت به خود اختصاص دادند.

همچنین کشورهای انگلیس، سویدن، لوکزامبورگ، سوییس، هلند، هنگ کنگ، ناروی/نروژ، جاپان، فنلاند، استرالیا، آلمان، آمریکا، نیوزیلند، فرانسه، موناکو، سنگاپور و استونی امتیاز هشت را از ده نمره بر اساس کیفیت اینترنت خود گرفته اند.

گزارش اما می افزاید که کشورهای همسایه افغانستان پس از سال ۲۰۱۰ بیشتر از این کشور در بهبود کیفیت اینترنت خود موفق بوده اند.

در سال ۲۰۱۰، سازمان مخابراتی بین الملل امتیاز ۱٫۳۷ را از ده امتیاز به اینترنت افغانستان داد که این امتیاز هم اکنون تنها ۴۶ صدم رشد داشته و به امتیاز ۱٫۸۳ از ده امتیاز رسیده است.

ایران در این گزارش رتبه ۹۱ جهان و پاکستان رتبه ۱۴۳ جهان را دارا می باشند.

لازم به ذکر است که برخی کشورهای آفریقایی از جمله تانزانیا، موزامبیک، کنگو، سودان جنوبی، مالاوی، ماداگاسکار، اتیوپی، چاد، بورکینافاسو، بیسوا و ایریتره در این گزارش بعد از افغانستان قرار دارند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *