• انتشار: 2 نوامبر 2017
  • ساعت: 16:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25360
پرینت

ایران و پاکستان بر راه حل سیاسی برای بحران افغانستان تاکید کردند

ایران و پاکستان روز گذشته تاکید کردند که گزینه نظامی راه حلی مناسب برای بحران افغانستان نیست و باید مسایل افغانستان از طریق گفتگوهای سیاسی حل و فصل گردد.

اسلام و آباد و تهران روز گذشته در اولین دور از نشست مشورتی غیر رسمی در اسلام آباد تاکید کردند که درگیری های افغانستان راه حل نظامی ندارد و این بحران ها باید از طریق گفتگوهای سیاسی حل و فصل گردد.

وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامه ای نوشته است که هیاتی از وزارت خارجه ایران به رهبری رسول اسلامی مدیرکل جنوب آسیای وزارت خارجه ایران با همتای پاکستانی اش در اسلام آباد در اولین نشست مشورتی غیررسمی میان تهران و اسلام آباد دیدار کرد.

در این نشست طرفین تاکید کردند که درگیری های افغانستان راه حل نظامی ندارد، و این بحران باید از طریق گفتگوهای سیاسی به رهبری و مالکیت افغان ها حل و فصل گردد.

خبرنامه مذکور می افزاید طرفین همچنین بر تعهدات کشورهایشان برای حمایت از تلاش های افغانستان در راستای صلح دوامدار، ثبات و پیشرفت افغانستان بار دیگر تاکید کردند.

جانب پاکستانی در این دیدار اظهار کرد که پاکستان نسبت به اهمیت همکاری با افغانستان در زمنیه های امنیتی، اقتصادی و روابط ملت با ملت به منظور همکاری های دو جانبه سودمند میان دو کشور آگاه است.

در این دیدار طرفین همچنین در خصوص عمیق سازی همکاری های اقتصادی منطقه ای و تقویت اتصالات میان دو کشور و منطقه به گفتگو پرداختند.

آنها همچنین بر تلاش های متمرکز و همکاری میان تمامی دولت های منطقه در راستای مبارزه علیه تروریسم، مدیریت مرزی و مبارزه علیه تولید و قاچاق مواد مخدر تاکید ورزیدند.

سران دو کشور در پایان نشست خود بر عودت با احترام مهاجرین افغان از کشورهایشان نیز تاکید کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *