• انتشار: 21 نوامبر 2018
  • ساعت: 13:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30606
پرینت

ایران و امریکا حمله انتحاری به مراسم میلاد پیامبر اسلام را محکوم کرد

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت امریکا در کابل با صدور بیانیه ای حمله انتحاری به مراسم گرامی داشت میلاد پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.

به گزارش رها، وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، و سفارت امریکا در کابل، حمله تروریستی به مراسم گرامی‌داشت پیامبر بزرگ اسلام(ص) در هتل اورانوس شهر کابل را محکوم کردند.
سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران هم با انتشار پیامی، با اشاره به این‌که این عملیات هولناک و نکبت‌بار تروریستی در ایام میلاد پیامبر رحمت و شفقت انجام و باعث شهادت چندین تن از علمای اهل سنت شد، افزود: دست‌های پنهان این عملیات تروریستی ناجوان‌مردانه هدفی جز دامن زدن به فتنه قومی، فرقه‌ای و مذهبی در افغانستان نداشته‌اند.
سفارت ایران در کابل نیز در پیامی اقدام تروریستی در هتل اورانوس شهر کابل و در روز جشن میلاد پیامبر صلح و رحمت را اقدامی غیراسلامی و غیرانسانی خوانده که با هدف تشدید اختلافات فرقه‌ای و قومی و ایجاد سوء‌ظن و بدبینی شهروندان افغانستان به یکدیگر، صورت گرفته است.
سفارت امریکا در کابل نیز با صدور پیامی ضمن محکومیت این حمله تروریستی، گفته است: این اقدام بی‌شرمانه به این معنا است که مردم افغانستان تلاش می‌کنند که میلاد نبی را در صلح جشن بگیرند و نشان‌دهنده حمله بزدلانه و بی‌رحمانه کسانی است که از خشونت در افغانستان حمایت می‌کنند.
سفارت امریکا در این پیام همچنان تعهد خود را به برقراری صلح و ثبات در افغانستان اعلام کرده و گفته است که در کنار مردم افغانستان که خواهان صلح و آیندۀ آزاد اند ایستاده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *