• انتشار: 4 فوریه 2018
  • ساعت: 21:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 26123
پرینت

ایران: آمریکا با انتقال داعش به افغانستان به دنبال توجیه حضور خود است

وزیر دفاع ایران می گوید که آمریکا با انتقال اعضای گروه تروریستی داعش به افغانستان به دنبال توجیه کردن حضور نظامی خود در منطقه می باشد.

برید جنرال امیر حاتمی وزیر دفاع ایران در یک گفتگوی تلفنی با طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشورمان امروز (یکشنبه) گفته است که ایالات متحده آمریکا با انتقال اعضای داعش به افغانستان به دنبال توجیه کردن حضور خود در منطقه می باشد.

پرس تی وی ایران نوشته است که جنرال امیرحاتمی در این گفتگوی تلفنی همچنین مراتب تسلیت خود را به خاطر حملات تروریستی اخیر در کشور به دولت، مردم و نیروهای امنیتی افغانستان ابراز کرد.

حاتمی افزود: «ایران همواره نسبت به توطئه های خارجی ها علیه مردم افغانستان نگران بوده و برای سال ها تمام تلاش خود را کرده تا وضعیت مردم مظلوم افغانستان بهبود یابد.»

وزیر دفاع ایران تصریح کرد: «پس از آنکه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه متحمل شکست گردید، آمریکا تلاش کرده تا داعش را از آن صحنه خارج کرده و به افغانستان انتقال دهد تا از این رو حضور نظامی اش در منطقه را توجیه کند.»

منبع می افزاید که طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشور نیز در این گفتگو از ابراز همدردی مقامات ایرانی به شمول آیت الله خامنه ای در پیوند به رویدادهای امنیتی اخیر قدردانی کرد.

آقای بهرامی گفت ایران و افغانستان و دیگر کشورهای همسایه نباید از دشمن مشترک شان غافل شوند و در عوض در همکاری نزدیک با یکدیگر در راستای مبارزه علیه تروریسم مبارزه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *