• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۲:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 34613
پرینت

ایالات متحده کمک‌های خود به افغانستان را ادامه می‌دهد

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت وحدت ملی، روز گذشته سه شنبه ۲۴ ثور در نشست مشترک بازنگری کمک‌های ملکی ایالات متحده به افغانستان در ارگ ریاست جمهوری شرکت نمود.

در این نشست که با حضور خانم الیس ولز، معاون وزارت امورخارجه ایالات متحده در امور آسیای جنوبی و مرکزی و سرپرست وزارت امور مالیه کشور برگزار شده بود رییس اجرایی از کمک‌های ایالات متحده به افغانستان در بخش‌های مختلف قدردانی کرد و نقش این کمک‌ها در توسعه و ثبات در افغانستان را بنیادی خواند.

رییس اجرایی ابراز امیدواوری نمود با ارزیابی کمک‌های ایالات متحده در افغانستان و تشخیص اولویت‌های حکومت و مردم افغانستان این کمک‌ها به صورت موثرتری در همآهنگی و همکاری با حکومت ایالات متحده در خدمت مردم افغانستان قرارگیرد.
در این نشست مقامات امریکایی و افغانی کمک‌های ایالات متحده به افغانستان را بازنگری نمودند و در باره کمک‌های ملکی ایالات متحده به افغانستان و اولویت بندی این کمک‌ها بحث و تبادل نظر کردند. 
استفاده بهتر و موثرتر از کمک‌های ملکی ایالات متحده در عرصه نهادسازی و حرکت به سوی خودکفایی در افغانستان موضوع دیگری بود که در مورد آن گفت‌وگو شد.
کمک ایالات متحده به افغانستان در بخش صحت عامه، معارف، توسعه اقتصادی،‌ انرژی،‌زیرساختارها، ‌کمک‌های بشردوستانه، رشد فرهنگ و نگه‌داری آثار فرهنگی قرار است صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *