• انتشار: ۸ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۱۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 5575
پرینت
مسکو:

“ایالات متحده فقط در کلام با گروه داعش می جنگد”

وزارت دفاع روسیه می گوید که پنتاگون فقط در کلام با گروه تروریستی داعش می جنگد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه می گوید “سر باز زدن پنتاگون برای دادن اطلاعات از موضعیت گروه داعش در سوریه به نظامیان روسیه نشان می دهد که این کشور فقط در کلام با این گروه می جنگد.”

این گفته ها در حالی از سوی وزارت دفاع روسیه مطرح می شود که چندی پیش سخنگوی پنتاگون گفته بود که با روسیه همکاری نخواهد کرد مگر این که روسیه استراتژی خود را در قبال دولت اسد تغییر دهد و خود را کاملا بر روی مبارزه با داعش متمرکز کند.

اما به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه برای مبارزه با گروه داعش همکاری کشورها نیاز می باشد.

کوناشینکوف گفت “تئوری پیش پا افتاده پنتاگون بار دیگر نشان داد که این کشور فقط در کلام با گروه داعش می جنگد و در عمل کاری نمی کند. بیانیه های سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در خصوص همکاری نکردن این کشور با روسیه در مبارزه با داعش استراتژی شکست خورده می باشد و زمان آن رسیده که دیدگاه خود را تغییر دهد.”

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین افزود “گروه داعش مسیر تحویل کالاهای نفتی خود را تغییر داده اند و هم اکنون از مسیر شمال غربی عراق استفاده می کنند که این منطقه به شدت تحت نفوذ ایالات متحده بوده است. ما همواره آشکارا به همکاران آمریکایی خود گفته ایم که نیاز است گفتگو درباره داعش را کنار بگذاریم و در عوض عمل کنیم و تمامی منابع درآمدی این گروه را بلاک نماییم.”

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *