• انتشار: 17 آگوست 2015
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1771
پرینت
وزارت مالیه خطاب به رئیس های گمرک

اگر سقف تعیین شده عواید را تکمیل نکنید، باید استعفا دهید!

وزارت مالیه به منظور هماهنگی و ارزیابی بیشتر اجراآت مالی گردهمایی دو روزه ای را با ریاست های گمرک این وزارت در کابل دایر کرد.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه امروز (دوشنبه) در این نشست گفت: ریاست های گمرک ولایات باید سقف تعیین شده عواید را جمع آوری کنند و در غیر آن بعد از سه ماه باید استعفا دهند.

وی اظهار کرد، ریاستی که بالاتر از سقف تعیین شده را تکمیل کند، پاداش خواهند شد.

آقای حکیمی خاطر نشان کرد که از سقف تعیین شده سال قبل حدود ۶ تا ۷ میلیارد افغانی کسر داریم و نتوانستیم به اندازه تعیین شده عواید جمع آوری کنیم.

وزارت مالیه در سال کنونی ۱۲۰ میلیارد افغانی سقف عواید کشور را تعیین کرده است.

وزیر مالیه گفت که همه کارمندان وزارت در جمع آوری عواید دخیل هستند و همه کارمندان وزارت برای شفافیت و مبارزه با فساد باید دارایی های خود را ثبت کنند.

همچنین وزیر مالیه از کارمندان ولایتی وزارت مالیه نیز خواست که با زورمندانی که مالیات نمی دهند مقابله کنند و اجازه ندهند که نام وزارت مالیه بد شود.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که بر اساس گزارش های نشر شده در ریاست های گمرکات ولایات فساد مالی و اداری گسترده ای وجود دارد و سالانه میلیون ها افغانی به یغما می رود.

گفتنی است که در زمان وزارت عمر زاخیلوال بارها انگشت اتهام به سوی وی نشانه رفت و او را متهم به فسادهای گسترده مالی کردند اما هیچ وقت بررسی نگردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *