• انتشار: 24 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17914
پرینت
نتیجه یک نظرسنجی

اکثر مردم از نیروی امنیتی راضی هستند

یک نظر سنجی تازه نشان می دهد که نزدیک به ۷۵ درصد مردم از عملکرد قوای امنیتی کشور راضی هستند و ۶۰ درصد دیگر طالبان را گروهی مزدور و وابسته می دانند.

این نظرسنجی با عنوان «حکومت در افکار عمومی» در چهار بخش؛ امنیت، طالبان، راه‌کار حکومت و قضا، در مرکز ۱۱ ولایت و با اشتراک ۳۷۱۷ تن تهیه شده است. از مجموع این رقم، ۶۱٫۳ درصد مرد و ۳۷٫۸ درصد زنان اند.

در این نظرسنجی ۱۶٫۸ درصد اشتراک‌کنند‌گان گفته اند که از نیروی امنیتی راضی نیستند. ۴۰٫۱ درصد از گام‌های نیروی امنیتی برضد تروریسم حمایت کرده، ۳۱٫۸ درصد این گام‌ها را کافی ندانسته و ۲۵٫۱ درصد هم می‌گویند که نیروهای امنیتی باید بیشتر از پیش در مبارزه علیه تروریسم تلاش کنند.

طبق نظرسنجی، ۴۴ درصد پاسخ‌دهندهگان مخالف گفت‌وگو با طالبان بوده اند، ۳۹ درصد از این گفت‌وگوها حمایت کرده و ۱۶ درصد هم در برابر این پرسش سکوت کرده اند.

بر اساس این نظر سنجی۵۶٫۱  درصد می‌گویند که در گفت‌وگو با طالبان باید قانون اساسی پذیرفته شده و این گروه به زند‌گی عادی برگردند و ۱۹٫۲ درصد می‌گویند، طالبان تا زمانی که آماده‌ برای گفت‌وگو نشده اند، باید سرکوب شوند.

همچنین ۴۱٫۸  درصد پاسخ‌دهند‌گان این نظرسنجی به این باوراند که دولت باید بیشتر در بخش استخدام افراد شایسته و کارا در پست‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند.

از مجموع اشتراک‌کننده‌گان، ۲۷ درصد اقدامات انجام‌شدۀ حکومت در بخش اصلاحات را کافی دانسته و ۲۸ درصد نیز به این باورند که باید راهبرد جذب افراد شایسته در کرسی‌های مختلف سریع‌تر باشد.

۵۳ درصد از پاسخ‌گویان از اصلاحات به میان آمده در بخش‌های قضایی بی‌خبراند و تنها ۲۷ درصد از آنان از این اصلاحات آگاهی دارند. ۴۵ درصد از اصلاحات به میان آمده خوش‌بین نیستند و صرفا ۲۹ درصد نسبت به این اصلاحات دید مثبتی دارند.

گفتنی است که چندی پیش نیز یک نظر سنجی دیگر صورت گرفته بود و پاسخ دهندگان در آن نیز از عملکرد نیروی امنیتی و دفاعی اظهار رضایت کرده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *