• انتشار: 9 اکتبر 2016
  • ساعت: 20:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14162
پرینت

اولین گزارش ها از حضور و کشته شدن جنگجویان داعش در ولایت جوزجان

مقامات محلی در ولایت جوزجان برای اولین بار گزارش هایی مبنی بر حضور و کشته شدن جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش را در این ولایت می دهند.

مقامات محلی ولایت جوزجان امروز (یکشنبه) گفتند که دست کم ۲۰ تن از اعضای گروه ترویستی داعش در این ولایت در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند.

خامه پرس به نقل از این مقامات نوشته است، علاوه بر این ۲۰ تن، دست کم ۴۰ تن دیگر از اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی زخمی شده اند.

محمدرضاغفوری سخنگوی والی جوزجان ضمن تایید این گزارش ها گفت عملیات نیروهای امنیتی همچنان در ولسوالی های درزآب و قوش تپه این ولایت، جایی که گفته می شود جنگجویان داعش و شورشیان طالبان حضور دارند، ادامه دارد.

آقای غفوری افزود که نیروهای امنیتی در درگیری های تازه موفق شدند که کنترول یک قریه را باز پس بگیرند، و درگیری ها در دو قریه دیگر همچنان ادامه دارد.

وی اما در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی اطلاعاتی ارائه نکرد.

گزارش حضور و یا کشته شدن جنگجویان وابسته به گروه داعش در ولایت جوزجان نادر است، اما پیش تر برخی مقامات از حضور پراکنده این جنگجویان گفته بودند.

عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ پیش تر گفته بود که جنگجویان گروه تروریستی داعش در صدد هستند تا جای پایشان را در ولایت جوزجان باز کنند، تا بتوانند فعالیت هایشان را در مناطق شمالی کشور گسترش دهند.

پیش تر مقامات امنیتی کشور می گفتند که جنگجویان گروه داعش در ولایت ننگرهار در شرق کشور حضور دارند.

ولایت جوزجان در شمال کشور و در همسایگی کشور ترکمنستان واقع شده است و ۱۱ ولسوالی دارد. شهر شبرغان مرکز این ولایت می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *