• انتشار: 19 آگوست 2015
  • ساعت: 09:30
  • سرویس: علمی
  • کدخبر: 1794
پرینت

اولین میدان هوایی جهان با تامین انرژی از منبع خورشیدی رونمایی شد

با راه اندازی این میدان هوایی، در طول ۲۵ سال آینده، سیستم خورشیدی این میدان هوایی از ساطع شدن ۳۰۰،۰۰۰ تن کربن به هوا، معدل کاشتن ۳ میلیون درخت جلوگیری می کند.    

میدان هوایی بین المللی “کوچین” در یکی از ایالت های جنوبی هند به نام کرالا، دیروز سه شنبه به عنوان اولین میدان هوایی جهان که تمام انرژی خود را از منبع انرژی تجدید پذیر تامین می کند شناخته شد.

نیروگاه انرژی خورشیدی این میدان هوایی که متشکل از ۴۶۰۰۰ پنل/ صفحه خورشیدی در مساحت ۴۵ جریب می باشد قادر است روزانه ۴۸۰۰۰ واحد انرژی برق تولید کند.

گفتنی است که این میدان هوایی پیش از این در سال ۲۰۱۳ نیز شروع به استفاده از انرژی تجدیدپذیر کرده بود. در آن موقع این میدان هوایی پنل های خورشیدی کمتر و کوچکتری در سقف وردی این میدان هوایی نصب کرده بود.

اما تامین انرژی یک میدان هوایی بطور کامل از منبع انرژی تجدیدپذیر همچنان امکان ناپذیر محسوب می شود، زیرا این میدان هوایی در سال های آتی همچنان نیازمند به انرژی تجدید ناپذیر در برخی از قسمت های خود می باشد.

سیستم جدید این میدان هوایی طوری طراحی شده است تا بتواند با سیستم قبلی منبع انرژی تجدیدپذیر مطابقت کند و بتواند کار کند.

گرچه این میدان هوایی هم اکنون به عنوان اولین میدان هوایی جهان شناخته می شود که انرژی خود را از منبع تجدیدپذیر تامین می کند، اما کارکرد واقعی این تامین انرژی در طول زمان مشخص خواهد شد.

گفته می شود با راه اندازی این سیستم در این میدان هوایی، در بیست و پنج سال آینده، از ساطع شدن در حدود ۳۰۰،۰۰۰ تن کربن به جو یعنی چیزی معادل، کاشتن سه میلیون اصل درخت، و یا ۷۵۰ میلیون مایل رانندگی کردن جلوگیری می شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *