• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۰۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23286
پرینت

انوار الحق احدی با معاون اول ریاست جمهوری در انقره دیدار کرد

انوار الحق احدی، رهبر جبهه ملی نوین افغانستان و از سیاسیان منتقد حکومت، با ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در اقامتگاهش در شهر انقره در جمهوری ترکیه، دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار که روز جمعه برگزار شده بود در آن باتور دوستم رئیس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و مولوی عبدالرحمن رحمانی وکیل و نماینده مردم ولایت بلخ در ولسی جرگه نیز حاضر بودند، پیرامون اوضاع کشور و منطقه بحث و گفتگو صورت گرفت.

معاون اول ریاست جمهوری در این دیدار وضعیت امنیتی در کشور را قابل تأمل دانسته گفت که نبود راهکار مناسب در نهادهای امنیتی و ناهماهنگی در این زمینه، سبب شده است که اوضاع روبه وخامت نهاده و ثبات در کشور را آسیب برساند.

هردو طرف سیاست های ناکارامد و ناسنجیده رهبری حکومت را انتقاد کردند و یاد آور شدند که این سیاست ها سبب بروز بحران بی اعتمادی در میان مردم شده و مردم را از کنار نظام دور ساخته است.

همچنین هردو طرف بر در پیش گیری سیاست روشن و مشخصی در قبال دشمن، و آوردن اصلاحات در رهبری نهادهای امنیتی و برخورد قاطع با دشمن تأکید کرده خاطر نشان کردند که ادامه وضعیت جاری در افغانستان، اطمینان خاطر دوستان بین المللی ما را در مورد پیشرفت اوضاع و آینده کشور خدشه دار می کند.

دو طرف تائید کردند که سیاست های نادرستی که رهبری نظام در برابر اقوام کشور در پیش گرفته است، سبب بروز تنش و درز میان باشندگان افغانستان گردیده و شیرازه وحدت و دوستی در میان مردم ما را لطمه زده و متزلزل ساخته است.

آنان همچنان تاکید کردند که ثبات و صلح در افغانستان زمانی بخوبی برقرار شده می تواند که وحدت ملی و همبستگی ملی در میان باشندگان آن اعاده گردد و این وحدت در جهت تأمین صلح و قطع جنگ در کشور سمت و سو داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *