- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

انفجار ماین کنار جاده ای در هلمند ۱۴ کشته بر جای گذاشت

به گزارش رها به نقل از بی بی سی, نبی جان ملا خیل, فرمانده پلیس ولایت هلمند گفت که این انفجار ناوقت امروز رخ داد و قربانیان همه زنان و اطفالی هستند که در حال رفتن از شهر لشکرگاه ولایت هلمند به ولسوالی مارجه بودند.

به گفته آقای ملاخیل این افراد در نتیجه نبردهای اخیر نیروهای دولتی و طالبان در ولسوالی مارجه، خانه های شان را ترک کرده و به لشکرگاه آمده بودند. او گفت که قربانیان سوار یک موتر نوع ‘تونس’ بودند که این موتر با مین برخورد کرد.

محمد صالح یکی از بستگان قربانیان این حادثه به خبرگزاری آسوشیتد پریس گفته است که شمار کشته شدگان به مراتب بیشتر است و به گفته او در این انفجار ۲۱ خویشاوند او جان خود را از دست داده اند.

هیچ گروهی تا کنون مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است. ماین های کنار جاده‌ای را معمولا طالبان به منظور هدف قرار دادن نیروهای امنیتی جاگذاری می‌کنند اما بارها این بمب‌ها خودروهای حامل غیرنظامیان را منفجر کرده است.

 

در ماه فبروری امسال، نمایندگی سازمان ملل در افغانستان شمار غیرنظامیان کشته شده در کشور در سال ۲۰۱۴ را ۳ هزار ۶۹۹ نفر اعلام [1] کرد که نسبت به سال ۲۰۱۳ افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.