• انتشار: 1 نوامبر 2016
  • ساعت: 17:34
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15000
پرینت

انفجار ماین در پروان، جان ۷ غیر نظامی را گرفت

مقام ها در ولایت پروان گفته اند که در نتیجه انفجار یک ماین کنار جاده ای در مربوطات ولسوالی سید خیل این ولایت ۷ غیر نظامی کشته شده اند.

این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۰۰ قبل از ظهر امروز سه شنبه زمانی رخ داده که موتر حامل غیر نظامیان با ماین جاسازی شده طالبان برخورد کرد.

احمد لمرعثمان یار، ولسوال سیدخیل ولایت پروان گفت: یک موتر حامل غیرنظامیان حوالی قبل از ظهر امروز زمانی که در حال رفتن به یک محفل شاه سلامی به ولایت کاپیسا بودند، موتر حامل شان با یک ماین کنار جاده در مربوطات ولسوالی سید خیل برخورد کرد.

آقای عثمان یار گفت حوالی ساعت ۱۱:۳۰ پیش از چاشت این موتر غیرنظامیان که به هدف اشتراک یک محفل خوشی به نام شاه سلامی به کاپیسا در حرکت بودند در منطقه ملا شیرجان این ولسوالی با ماین کنار جاده برخورد کرد.

به گفته عثمان یار در این رویداد ۷ غیرنظامی که تمامی سرنشین این موتر مسافربری بودند، کشته شده اند.

او گفت که پولیس به محل رویداد رفته و قضیه تحت بررسی نیروهای امنیتی قرار دارد.

سیدخیل از ولسوالی های امن پروان است که کمتر فعالیت های مخالفان در آن دیده می شود اما این انفجار می تواند زنگ خطر بر وضعیت امنیتی در این ولسوالی باشد.

مسوولیت این انفجار را تا کنون فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

کار گذاری ماین کنار جاده یکی از تاکتیک های جنگی طالبان مسلح در سال های اخیر برای هدف قراردادن نظامیان و کارمندان دولتی بوده است اما انفجار این ماین ها همواره جان غیرنظامیان و مسافران را گرفته است./بخدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *