• انتشار: 2 مارس 2017
  • ساعت: 15:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19417
پرینت

انفجارهای روز گذشته در کابل شاید حمله ای کیمیایی باشد

وزارت دفاع هند گفته است که از تصاویر بدست آمده در نتیجه انفجارهای روز گذشته در کابل این طور برداشت می شود که شاید این انفجارها «حمله ای کیمیایی» باشند.

«مانوهار پاریکار» وزیر دفاع هند امروز (پنجشنبه) در نشستی در این وزارت گفت که احتمال می رود که انفجارهای روز گذشته در کابل، حمله ای کیمیایی باشند.

آقای پاریکار با بیان این موضوع گفت “با توجه به انفجاری های روز گذشته در کابل، ارتش هند باید آماده رویایی رو با هر گونه مشکلاتی باشد.

او گفت “بنا بر گزارش هایی که از شمال و جنوب افغانستان می رسد، من عکس هایی را از مردمان محلی مشاهده کرده ام که از سلاح های کیمیایی و «تاول» رنج می برند. در حال حاضر من تاییدیه ای درستی از این موضوع ندارم، اما عکس ها واقعا دلهره آور هستند.”

پاریکار افزود “گرچه ما تاکنون با حمله ای هسته ای و یا کیمیایی مواجه نشده ایم، اما باید هر لحظه آماده باشیم تا با این موضوع مقابله کنیم.”

وزیر دفاع هند گفت که ارتش این کشور باید آمادگی کامل در برابر هر گونه تراژدی را داشته باشد.

لازم به ذکر است که روز گذشته چند مهاجم انتحاری در فواصل کوتاهی به مقر پلیس حوزه ششم امنیتی شهر کابل در غرب و ریاست نوزدهم امنیت ملی در شرق غرب کابل حمله کردند.

آمارهای مختلفی از تلفات این رویداد منتشر شد، اما آخرین آمار گواه بر این بود که دست کم ۲۲ تن جانشان را از دست دادند و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در پیامی مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت.

وزیر دفاع هند در حالی این گفته ها را مطرح می کند که محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری در پیوند به رویداد حمله به مهمانخانه والی قندهار گفت که این حمله در خاک پاکستان طراحی شده بود و تروریستان از مواد منفجره جدیدی استفاده کرده بودند که پیش از این در افغانستان استفاده نشده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *