• انتشار: ۸ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۱۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30134
پرینت

انتقاد سنا از از سکوت دولت در قبال تلفات غیر نظامیان

افزایش تلفات غیز نظامیان در عملیات های نظامی موجب اعتراض نمایندگان مجلس سنا شد

به گزارش رها، نمایندگان مجلس سنا اعلام کردند که عوامل کشتارغیر نظامیان درعملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در کشور باید محاکمه شوند.
در چند ماه اخیر باوجود هشدارهای نمایندگان مجلس نمایندگان و مجلس سنا، ده‌ها غیر نظامی از جمله زنان و کودکان بر اثر عملیات‌های شبانه نظامیان امریکایی کشته شدند.
عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی و ناتو که به منظور مبارزه با تروریزم صورت می‌گیرند در بیشتر موارد از غیر نظامیان در کشور قربانی می‌گیرند.
نمایندگان مجلس سنا در واکنش به این موضوع بار دیگر از دولت خواستند تا در راستای توقف عملیات‌های شبانه نظامیان امریکایی در کشور اقدام کند.
آنها تصریح کردند که کشتار غیر نظامیان در عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در ننگرهار جنایت جنگی است و عاملان این کشتارها باید مورد محاکمه قرار گیرند.
غیرت بهیر عضو مجلس سنا گفت: دولت باید حوادث کشتار غیر نظامیان افغان توسط نیروهای امریکایی را بررسی کند.
در یک هفته اخیر غیر نظامیان بسیاری از جمله زنان و اطفال بر اثر عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در ولایات کاپیسا، ننگرهار، پکتیا و میدان وردک جان خود را از دست دادند.
هاشم الکوزی رئیس کمسیون امور دفاعی و امنیت داخلی مجلس سنا از دولت خواست تا هیأتی را برای تحقیق و بررسی این موضوع تعیین کند.
نمایندگان مجلس سنا همچنان سکوت دولت در برابر کشتار غیر نظامیان افغان توسط نیروهای امریکایی در کشور را غیر قابل قبول دانستند.
با وجود هشدارهای مکرر در چند ماه گذشته عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در کشور همچنان ادامه دارد و دولت تاکنون اقدامی در راستای توقف آن انجام نداده است.
برخی از کارشناسان معتقدند که تعیین جنرال اسکات میلر به فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان باعث افزایش عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در کشور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *