• انتشار: 5 می 2017
  • ساعت: 16:33
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20607
پرینت

انتقادهای حکمتیار از دولت ادامه دارد

گلبدین حکمتیار، رهیر حزب اسلامی بعد از پیوستن به روند صلح همواره طی دو هفته اخیر از تشکیل حکومت وحدت ملی با زبان های مختلف انتقاد کرده است.

آقای حکمتیار، امروز جمعه در بین هوادارانش در کابل خطاب به طالبان گفت که به روند صلح بپیوندد و یک نظام اسلامی بسازند؛ او به ساختار کنونی حکومت وحدت ملی تاخت و گفت که این تقسیم “مقدس” نیست.

او انحصار قدرت و اصرار بر تقسیم قدرت کنونی را پیام جنگ تلقی کرد و گفت “این تقسیم قدرت که توسط جان کری، صورت گرفته است، نه کدام تقسیم از سوی خداوند متعال است و نه از حمایت قانون اساسی برخوردار است، پس نباید بر تقسیم قدرت جان کری، قدسیت قایل شد و به نگاه تقدس بدان نگریست”.

رهبر حزب اسلامی، که در مورد مرحله جدید صلح و ثبات در افغانستان صحبت می‌کرد، با اشاره به اظهارات دیروز داکتر عبدالله، رییس اجراییه در ارگ ریاست جمهوری، گفت “باید همۀ ما به عنوان یک حقیقت قبول کنیم که هرگروه و هر دسته‌ای افراد و عناصر خوب و بد در ترکیب خود دارد، مخالفان و مویدین دولت هم خوب و بد دارد، کسی ازنظر ما بد است و از او نفرت داریم که بر ادامه جنگ اصرار دارد .”

حکمتیار، به ادامه گفت که طالبان را به برادری دعوت می‌کند و از دید وی کسانی خوب و شایسته برادری اند که خواهان خاتمه جنگ و تأمین صلح است.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که دیروز بعد از حدود ۲۰ سال زندگی در خفا به کابل بازگشت. او امروز چهارمین سخنرانی خود را بعد از پیوستن به روند صلح ایراد کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *