• انتشار: 17 جولای 2017
  • ساعت: 07:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22677
پرینت
کمیسیون مستقل انتخابات:

انتخابات پیش رو از تکنالوژی روز استفاده می شود

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در جلسه ای که به منظور بحث روی انتخابات اینده دایر شده بود، گفت که در انتخابات پیش رو از تکنالوژی روز استفاده می شود.

 

نجیب‌الله احمدزی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات کشور، روز گذشته در مورد اقدامات آن‌ کمیسیون برای برگزاری انتخابات، به‌جلسه معلومات ارائه کرده گفت: “ما قبل از اعلام تقویم انتخابات با اقشار مختلف مردم، نهادها و سیاسیون مشوره و سپس تاریخ برگزاری انتخابات را اعلام نمودیم.”

احمدزی با اشاره به‌اینکه به هیچ‌کشور اجازه دخالت را در انتخابات نخواهد داد، افزود که تلاش می‌شود انتخابات با شفافیت برگزار شود و برای همۀ مردم قابل قبول باشد.

موصوف، در این نشست در رابطه به نیازمندی‌های مالی کمیسیون مستقل انتخابات نیز صحبت کرد.

رئیس‌جمهور کشور دراین نشست گفت: “هدف اصلی ما برگزاری انتخابات شفاف می‌باشد و کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به تقویم انتخاباتی، دارای صلاحیت و تصمیم‌گیری مستقل می باشد.”

وی افزود که مشکلات و موانع برای برگزاری انتخابات بررسی می‌گردد تا در هماهنگی با شرکای بین‌المللی، اقدامات عملی و همه جانبه روی‌دست گرفته‌شود.

دراین جلسه، برخی نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در صحبت‌های‌شان، از اعلام تقویم برگزاری انتخابات استقبال کردند و برهمکاری‌های‌شان دراین راستا اطمینان دادند. آن‌ها بر برگزاری انتخابات شفاف و به موقع نیز تأکید کردند.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه نیز طی‌صحبتی، تصمیم برای برگزاری انتخابات را جدی‌دانسته افزود: “ما مطابق به‌تقویم انتخابات به‌پیش می‌رویم و انتظار داریم که همکاران بین‌المللی ما، تعهدات شانرا گسترش بخشند.”

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، از همکاران بین‌المللی تشکر‌کرده گفت که مشوره‌ها با نهادها و اقشار مختلف مردم باید صورت‌گیرد و مردم در جریان اقدامات و اجراآت کمیسیون مستقل انتخابات قرار گیرند.

وی همچنان  بر روند مشوره‌های دوام‌دار و مسلکی در این زمینه تأکید ورزید.

غنی علاوه کرد که کمک‌های جامعه جهانی برای برگزاری انتخابات به‌گونۀ شفاف آن، به‌مصرف برسد و این کمک‌ها از پروسه‌های قبول شدۀ تدارکاتی نیز عبور می‌کند.

موصوف از نمایندگان کشورهای کمک‌کننده نیز خواست تا از پروسۀ کمک‌های‌‌شان نظارت همه‌جانبه نمایند.

رئیس جمهور، در مورد استخدام کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات گفت که باید تقرری‌ها با شفافیت و به گونۀ واضح انجام پذیرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *