• انتشار: 31 آگوست 2019
  • ساعت: 14:36
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37224
پرینت
هشدار اسماعیل یون به غنی

انتخابات را به عبدالله می بازی!

اسماعیل یون از چهره هایی که به قوم گرایی معروف است در اخطاری به اشرف عنی می گوید اطراف غنی را یک مشت آدم های دروغگو و فریب کار گرفته است در حالیکه در اردوی رقیبش تمام چهره های تأثیر گذار سیاسی جمع شده اند. به گفته یون غنی انتخابات را به عبدالله می بازد.

اسماعیل یون ویدیویی را در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسانده است که به اشرف غنی احمدزی گوشزد می‌کند در صورت برگزاری انتخابات، انتخابات را به عبدالله عبدالله می‌بازد و دلیل آن را بی‌خبری اشرف غنی احمدزی از وضعیت موجود جامعه افغانستان می‌داند.
نامبرده استدلال می‌کند چهار طرف احمدزی را افراد بی‌ریشه، دروغگو، لاف زن بدون پایگاه اجتماعی و مردمی گرفته است که اشرف غنی احمدزی را در خلأ معلوماتی قرار داده اند.

یون یادآور می‌شود اشرف غنی احمدزی وقتی که حمایت کوچی‌ها و قوم احمدزی را با خود ندارد پس جه کسی را باخود دارد و از کجا رأی می‌گیرد؟ 
نامبرده اضافه می‌کند تمام بازیکنان صحنه سیاسی افغانستان در کنار عبدالله عبدالله جمع شده اند و بدون هیچ بحثی در انتخابات برنده می‌شوند، دروغگویان و چاپلوسان نمی‌توانند مانع پیروزی عبدالله عبدالله گردد، یون که از تنها ماندن اشرف غنی احمدزی بسیار عصبانی به نظر می‌رسد باخت اشرف غنی احمدزی را باخت خود می‌داند و پیشنهاد می‌کند که به پروسه صلح بپیوندد و مانع برگزاری انتخابات شود در غیر آن به گفته یون شورای نظار و یا ائتلاف شمال به قدرت می‌رسند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *