• انتشار: 8 جولای 2019
  • ساعت: 17:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35670
پرینت
عبدالله عبدالله:

امیدواریم گفت و گوهای بین الافغانی زمینه ساز مذاکره طالبان با حکومت شود

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، ابراز امیدواری می کند گفت و گوهای بین الافغانی دوحه زمینه مذاکره طالبان با حکومت را فراهم سازد.

آقای عبدالله که امروز دوشنبه (۱۷ سرطان) در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد گفت نشست بین الافغانی میان نمایندگان مردم افغانستان و طالبان در قطر یک گام خوب و مثبت است.

او ضمن استقبال از میزبانی آلمان و قطر گفت امیدوار است هیات افغانی در گفتگو با طالبان به صورت درست از مردم افغانستان نمایندگی کند.

آقای عبدالله گفت: “توقع همین است که این گفتگوها به مذاکرات مستقیم میان دوطرف، به شمول دولت افغانستان منجر شود و نتیجه اش رسیدن به صلح باشد.”

او همچنین با اشاره به حملات اخیر انتحاری در کابل و غزنی بیان داشت اگر مبنای این حملات امتیاز گرفتن در جریان مذاکره با قتل و کشتار مردم ملکی و شاگردان مکتب باشد یک مفکوره غلط است و به همین خاطر همه مردم افغانستان این حملات را تقبیح کرده‌اند.

به گفته او، با کشتن افراد بی‌گناه کسی امتیازی در جای گرفته نمی تواند بلکه گرفتن مسوولیت یک جنایت است.

این در حالی است که نشست بین الافغانی قطر دیروز یک‌شنبه(۱۶ سرطان) با اشتراک ۵۲ تن از سیاسیون افغان و هیات ۱۷ نفری طالبان به میزبانی آلمان و قطر در شهر دوحه آغاز شد.

حکومت افغانستان رسماً در این نشست شرکت نکرده؛ ولی اشتراک کنندگان این نشست به شمول مسوولان و اعضای برخی نهادهای دولتی از آدرس شخصی در این نشست دعوت شده‌اند.

بسیاری اشتراک کنندگان این نشست، پیش از این گفته اند که در این نشست بر برقراری آتش بس و آغاز مذاکرات مستقیم میان حکومت و طالبان تاکید خواهند کرد.

نشست بین الافغانی قطر امروز نیز ادامه دارد و قرار است اشتراک کنندگان آن یک اعلامیه‌ای مشترک نیز در پایان روز منتشر کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *