• انتشار: 14 مارس 2016
  • ساعت: 17:01
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 8064
پرینت
کمیسیون مستقل انتخابات:

امکان برگزار نشدن انتخابات مجلس و شورای ولسوالی ها در سال آینده هست

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که با وجود اظهار امادگی این کمیسییون مبنی بر برگزاری انتخابات مجلس و شورای ولسوالی ها دولت هنوز در این مورد واکنشی نشان نداده است.

 

یوسف نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت که اگر دولت به خواسته های این کمیسیون توجه نکند، امکان به خطر افتادن انتخابات مجلس و شورای ولسوالی ها می رود.

این نشست در حالی برگزار می شود و آقای نورستانی اظهاراتی را بیان می کند که بیش از ده روز قبل، رئیس جمهوری فرمانی را صادر کرد که بر مبنی آن قرار کمیته گزینش شروع به کار کند و اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی را مشخص کند.

اما با این وجود آقای نورستانی تاکید می کند که اگر دولت بودجه انتخابات را هم چنان در اختیار این کمیسیون قرار ندهد، خطر آن وجود دارد که با گذشت ھر روز، وقت را از دست داده و انتخابات ولسی جرگه و شوراھای ولسوالی در سال ۱۳۹۵ برگزار نشود.

او همچنان خاطر نشان کرد که برخی از شخصیت ھا و افراد مطرح در داخل حکومت، نھادھای بین المللی و سفارت ھای خارجی تحت عنوان اصلاحات انتخاباتی در امور کمیسیون مستقل انتخابات مداخله می نمایند که باعث تأخیر برگزاری بموقع انتخابات ولسی جرگه و شوراھای ولسوالی سال ١٣٩۵ می گردد.

او از رئیس جمھور خواست تا جلو چنین مداخلات غیر قانونی را بگیرد.

کمیسیون مستقل انتخابات تاکید دارد که این کمیسیون یگانه نھادی است که با در نظرداشت احکام قانون اساسی کشور صلاحیت اداره و نظارت بر ھر نوع انتخابات را در کشور دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *