• انتشار: ۱۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20588
پرینت

امنیت ملی یک عضو حقانی در کابل دستگیر کرد

ریاست امنیت ملی اعلام کرده است که طی اقدام خاص احمد الله به اسم مستعار (علی) از اعضای شبکه تروریستی حقانی را  از  مربوطات شهر کابل بازداشت کرده است.

خبرنامه ای که امنیت ملی به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که فرد بازداشت شده اعتراف کرده که دو سال قبل  توسط شخصی به بنام جمیل به اسم مستعار (بدر) در آن سوی خط فرضی دیورند در شهر  پشاور به شبکه تروریستی حقانی جذب شد.

این تروریست در بازجویی ها همچنین اعتراف کرده که بعد جذب شدن، جهت فراگیری آموزش های تروریستی و نظامی به یک مرکز آموزش افراد انتحاری واقع بازار میرامشاه مربوط وزیرستان انتقال یافته است و مدت ۱۷ روز تعلیمات نظامی و تروریستی را تحت نظر دو استاد پاکستانی بنام های عباس و مدنی  فرا گرفته است.

موصوف اظهار می دارد که در جریان فراگیری آموزش های نظامی از طرف استادان پاکستانی تشویق گردیده تا علیه نیروی امنیتی افغان بجنگد بدین منظور برایش وظیفه سپرده شده بود.

به اعتراف این تروریست، به او دستور داد شده تا در کنار عبدالرحمن قوماندان گروه طالبان در دهنه غوری ولایت بغلان قرار بگیرد و در عملیات تهاجمی و تروریستی با وی اشتراک کند.

موصوف در چندین حملات تهاجمی بر پوسته های امنیتی ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان اشتراک و سهم فعال را ایفا نموده است.

نامبرده می افزاید که طالبان در دهنه غوری جهت تامین اعاشه خویش از مردم مواد غذائی را به زور جمع آوری می کند و کسانی که از تهیه مواد غذایی برای آنها ابا ورزد به سخت ترین شکل مجازات می‌شوند و این امر باعث گردیده تا مردم در ولسوالی دهنه غوری از گروه طالبان فاصله بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *