• انتشار: 10 فوریه 2018
  • ساعت: 21:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26330
پرینت

امنیت ملی مسئولان جذب و جلب گروه داعش در شهر کابل را دستگیر کرد

اداره امنیت ملی گفته است که مامورین این اداره با استفاده از اطلاعات بدست آمده، طی عملیات های جداگانه ای موفق به دستگیری ۸ تن از اعضای گروه تروریستی داعش در شهر کابل شده اند.

اداره امنیت ملی با ارسال خبرنامه ای به رها نوشته است که نیروهای قطعات خاص این اداره با استفاده از اطلاعات بدست آمده، طی عملیات های جداگانه ای موفق به دستگیری هشت تن از اعضای گروه تروریستی داعش شدند که مصروف جلب و جذب جوانان و سازماندهی حملات تروریستی این گروه بودند.

اداره امنیت ملی هویت هر یک از افراد دستگیر شده را انجنیر جاوید، عزیزالله، بلال، صدیق الله، قدرت‌الله، داکتر اکرام الله، محب‌الله و ولی احمد معرف کرده است.

نامبرده ها اعتراف کرده اند که از مدت ها قبل جذب گروه تروریستی داعش گردیده بودند.

اداره امنیت ملی در خبرنامه اش می افزاید که این افراد همچنین درگردآوری و فراهم ساختن زمینه جمع آوری پول به نام اعمار مساجد و مدارس برای گروه تروریستی داعش نقش داشتند و در ضمن گروه متذکره نقش برجسته ئی در انتقال افراد آن گروه به ولایت ننگرهار، جابجا نمودن ماین، ترور افراد، انتقال مواد انفجاری به اهداف مورد نظر با گروه داعش داشته اند.

این در حالی است که چند روز پیش نیز این اداره خبر از متلاشی کردن یک مرکز گروه داعش در منطقه قلعه واحد شهر کابل داد، که از آن مقادیر زیادی سلاح و مهمات بدست آمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *