• انتشار: 7 فوریه 2019
  • ساعت: 00:29
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 32034
پرینت

امضاء کمک ۳۲۵ ملیون دالری بانک جهانی با وزارت مالیه

رییس بانک جهانی و سرپرست وزیر مالیه امروز موافقنامه‌ی اعطای کمک ۳۲۵میلیون دالری را برای رشد اقتصادی و ایجاد زمینه کار برای شهروندان افغانستان به امضا رساند.

به گزارش رها، سر پرست وزارت مالیه و رئیس بانک جهانی موافقت نامه کمک بلاعوض به ارزش مجموعی ۳۲۵ میلیون دالر آمریکایی را به منظور تقویت رشد اقتصادی، بهبود ارائه خدمات و تداوم اصلاحات اداری در افغانستان به امضاء رساندند.

این موافقت نامه جدید کمک مالی بلاعوض امروز چهارشنبه (۱۷دلو) میان محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد رییس جمهور افغانستان در امور زیربنا و شوبهم چوهدری، رئیس بانک جهانی برای افغانستان به امضا رسید.

داکتر قیومی، سرپرست وزارت مالیه در مورد امضای این موافقت نامه گفت:” موافقت نامه های تمویل سه پروژه که امروز با مسئولین محترم بانک جهانی امضاء می گردد، ارزش مجموعی آن بالغ بر ۳۲۵ میلیون دالر امریکایی می باشد که با درنظرداشت نیازمندی ها و اولویت های حکومت و مردم افغانستان، در راستای تقویت رشد اقتصادی، بهبود ارائه خدمات و تداوم اصلاحات اداری تطبیق خواهد شد”.

قیومی افزود، از جمله این بسته مالی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر امریکایی به پروژه اشتغالزایی، مبلغ ۵۰ میلیون دالر به پروژه سرمایه گذاری در شهرها و مبلغ ۷۵ میلیون دالر به پروژه تغییر اختصاص داده شده است.

شوبهم چوهدری، رئیس بانک جهانی برای افغانستان نیز گفت: “در حال حاضر دسترسی به فرصت های کاری و خدمات بهتر از جمله نیازمندی های مبرم مردم افغانستان، به ویژه بیجاشدگان داخلی و عودت کنندگان پنداشته می شود. این تعهدات مالی جدید ظرفیت ادارات حکومتی را در راستای طرح و تطبیق برنامه‌ها به هدف ارائه خدمات بهتر و دست یافتن به اهداف کلیدی سیاست های توسعه ای از طریق تقویت اصلاحات اداری بهبود می بخشد.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *