• انتشار: 7 سپتامبر 2017
  • ساعت: 13:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24068
پرینت

امریکا ۳۵۰۰ سرباز جدید به افغانستان می‌فرستد

مقام‌های امریکایی گفته اند که ۳۵۰۰ سرباز جدید را به افغانستان می فرستد. وزیر دفاع ایالات متحده امریکا قبلاَ گفته بود که دستور اعزام نیرو به افغانستان را امضا کرده است.

مقام‌های امریکایی زمانی رقم سربازان اضافی ایالات متحده در افغانستان را افشا می‌کنند که جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده در پشت درهای بسته با نمایندگان کانگرس راجع به استراتژی ترامپ در منطقه بحث کرد.

پنتاگون یا وزارت دفاع ایالات متحده امریکا گفته است تا زمانی که جیمز ماتیس اعلام نکند، در مورد شمار سربازان جدید در افغانستان چیزی نمی‌گوید.

رئیس جمهور ترامپ چند ماه تمام سیاست کشورش در قبال افغانستان را ارزیابی کرد و چندی قبل تعهد بدون چهارچوب زمانی مشخص به افغانستان را اعلام کرد تا مبارزه علیه طالبان را تقویت کند.

ماتیس هفته گذشته اعلام کرد که دستور اعزام نیروی اضافی به افغانستان را امضا کرده است، اما پیش از این که به نمایندگان کانگرس معلومات ندهد، در مورد شمار این نیروها چیزی نمی‌گوید.

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا همچنین اخیراَ افشا کرد که شمار اصلی نیروهای امریکایی در افغانستان ۱۱ هزار نفر است، در حالی که رسماَ از ۸۴۰۰ سرباز سخن گفته می‌شد.

اوج حضور نظامی ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۱ میلادی بود که بیش از ۱۰۰ هزار سرباز در افغانستان داشت و آن زمان فشارهای سیاسی داخلی برای کاهش این ماموریت پرهزینه شدت گرفته بود.

در ماموریت ۱۶ ساله افغانستان تا حالا ۲۳۰۰ سرباز امریکایی کشته و بیش از ۱۷ هزار نفر دیگر زخمی شده اند. #DW

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *