• انتشار: ۸ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۵:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36425
پرینت
ریاست جمهوری:

امریکا قول داده خروج نیروهایش از افغانستان را بر اساس شرایط کشور انجام دهد

ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به سخنان روز گذشته وزیر امور خارجه امریکا اعلام کرد امریکا قول داده خروج نیروهایش از افغانستان را با درنظرداشت شرایط کشور انجام دهد.

ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه امریکا مبنی بر خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان تا پایان سال ۲۰۲۰، می‌گوید در صحبت تلفنی اخیر بین رییس‌جمهور غنی و وزیر خارجه امریکا، موضوع تعهد آن کشور مبنی بر کاهش شمار نیروها بر اساس شرایط افغانستان مورد بحث قرار گرفته است.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس‌جمهور غنی امروز سه‌شنبه (۸اسد) در توییتی گفت: “در صحبت تلفنی اخیر بین رییس‌جمهور غنی و وزیر خارجه امریکا، موضوع تعهد آن کشور مبنی بر کاهش شمار نیروها بر اساس شرایط افغانستان مورد بحث قرار گرفت.

وزیر خارجه امریکا اطمینان داد در استراتژی امریکا تغییری به میان نیامده و کاهش شمارنیروها با درنظرداشت شرایط افغانستان صورت خواهد گرفت.”

این در حالی است که مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا روز گذشته در نشستی در باشگاه اقتصادی واشنگتن دی‌سی گفت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور این کشور دستور خروج نظامیان آمریکایی را از افغانستان تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در نوامبر سال ۲۰۲۰ صادر کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *